Zajrzyj na System reklamy Test polecamy

»
Po IX Mistrzostwach Polski w BJJ

50993_lightboxZe sporym opóźnieniem informujemy o wielkim sukcesie naszej sekcji, dwóch z czterech startujących zawodników wywalczyło krążki na największej i najważniejszej imprezie czyli tegorocznych 9 Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu które odbyły się 9-10 listopada w Poznaniu. Organizatorzy gościli w swoich progach rekordową liczbę, bo ponad 1100 zawodników, co czyni te zawody jednymi z najliczniej obsadzonych na naszym kontynencie i pokazuje jak popularne stają się w naszym kraju sztuki walki oraz jak szybko rozwija się BJJ. Dla przypomnienia, na MP w roku 2012 wystartowało ok. 800 osób, liczba osób, a także wyszkolenie zawodników, z roku na rok sukcesywnie wzrasta.

  • mpbjj2013_1Ciszek Marcin – 2 miejsce, w kat. niebieskie pasy -64kg. Marcin jechał z nastawieniem że musi wywalczyć krążek na tych zawodach i tak też się stało. Pierwsza walka wygrana zdecydowanie na punkty, 13-0, dobra kontrola i niwelowanie zagrożenia przeciwnika pozwoliły przejść do drugiej rundy. Tutaj dość szybko, po nieprzepisowej technice, następuje dyskwalifikacja przeciwnika. Następna, trzecia walka o wejście do finału zakończona również na punkty, tym razem jeszcze dobitniej bo 17-0. Niestety finał przegrany, po dobrej walce, znakomity junior który startował również w kategorii seniorów i spotkał się z Marcinem w finale, zmusił go do odklepania i poddania się po założeniu duszenia kołnierzem.
  • Górski Krzysztof – 3 miejsce, w kat. masters, białe/niebieskie pasy -88,3kg. Startując na zawodach mniejszej rangi, raczej po nieudanych występach, Krzysiek tym razem zaskakuje wszystkich i zdobywa trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski. Jeszcze bez brazylijskiego luzu oraz finezji na macie, ale za to stabilnie i taktycznie wygrywa dwie pierwsze walki na punkty by w walce półfinałowej, również na punkty, uznać wyższość przeciwnika. Wielkie brawa dla Krzyśka za pokazywanie innym że pomimo pracy, rodziny można znaleźć czas nie tylko na treningi ale jeszcze żeby spróbować swoich sił na macie. Właśnie z takich osób, wielu z nas powinno brać przykład.
  • mpbjj2013_2Ciszek Michał – bez medalu. Startujący dnia następnego w kategorii juniorów, z dużymi nadziejami na medal, bardzo dobrze zaczął swój występ na tych zawodach. Pierwsza walka zakończona przez poddanie w zaledwie 25 sekund przez dźwignie na staw łokciowy. Druga walka trwała tylko chwilę dłużej bo w 27 sekund zmusił do odklepania swojego rywala duszeniem na stojąco. Medalowe nadzieje przekreślił ten sam junior który walczył dzień wcześniej z Marcinem w finale (w tym roku juniorzy mogli startować również w kategorii seniorów), Adrian Krzesiak, bo o nim mowa, znakomity młody prospekt, pokonał Michała w ćwierćfinale, na punkty i po dobrej walce, a następnie wygrał również i tę kategorię. Należą się duże brawa za taki wyczyn, a my przygotowujemy się już na kolejne starcia z tym młodym panem.
  • Wawszczak Daniel – bez medalu. Pierwsza walka wygrana przez Daniela na punkty, pewnie i stabilnie, w swoim stylu. W drugiej niestety musiał uznać wyższość rywala który zdobył pozycje zza pleców i założył duszenie.
  • Dąbrówka Filip – startować miał również Filip, który próbując zmieścić się w swojej kategorii wagowej przekroczył wagę o 300 gram i nie został dopuszczony do startu. Wielka szkoda ponieważ nie trenuje on długo a świetnie sobie radzi i liczyliśmy na jakąś niespodziankę. Cóż, nie taką jaką koniec końcem sprawił, ale zdecydowanie zapamięta to doświadczenie na długo i wyciągnie z tego wnioski.

mpbjj2013_3               mpbjj2013_4               mpbjj2013_5 

Dziękujemy klubowi Scout Fitness Club oraz sklepowi Fightershop.com.pl za wsparcie i pomoc w przygotowaniach. To dzięki ich pomocy możemy święcić tryumfy na największych i najważniejszych zawodach w Polsce. Poniżej reportaż z zawodów oraz większość z naszych walk …12345678910
Ciszek Marcin vs Dziadek Kamil (1), IX MP BJJ, Poznań 2013


Ciszek Marcin vs ?? (2), IX MP BJJ, Poznań 2013


Ciszek Marcin vs Kamil Sobiecki (3), IX MP BJJ, Poznań 2013


Ciszek Marcin vs Adrian Krzesiak vel Czyżewski (4), IX MP BJJ, Poznań 2013


Ciszek Michał vs ?? (1), IX MP BJJ, Poznań 2013


Ciszek Michał vs ?? (2), IX MP BJJ, Poznań 2013


Ciszek Michał vs Adrian Krzesiak vel Czyżewski (3), IX MP BJJ, Poznań 2013


Górski Krzysztof vs ?? (1), IX MP BJJ, Poznań 2013


Górski Krzysztof vs Bartosz Tomyślan (3), IX MP BJJ, Poznań 2013


Wawszczak Daniel vs ?? (1), IX MP BJJ, Poznań 2013
Napisz komentarz ...


Polecamy sprawdź również .

© 2013 - Rio Grappling Club Częstochowa – Sztuki Walki Częstochowa – Brazylijskie Jiu-Jitsu, MMA, Samoobrona, Kickboxing, Judo, Joga, Grappling, Sztuki walki, Zapasy, Yoga, Sporty walki
Admin | Created by All4Net - Pozycjonowanie Częstochowa