Zajrzyj na System reklamy Test polecamy

»
III No-Gi Fight Dzierżoniów

W sobotę, 8 lutego 2014 roku, pięciu zawodników z naszego klubu udało się do Dzierżoniowa gdzie odbył się III Turniej No-Gi Fight. Oto jak nam poszło:

• Ciszek Michał – 1 miejsce, w kat. -66kg niebieskie pasy. 1Nie mając dużo osób w swojej kategorii, Michał, pierwsza walkę wygrał poprzez niestawienie się rywala na matę, drugą, finałową wygrał w bardzo ładnym stylu przez dźwignię na staw łokciowy z gardy.
  • Dąbrówka Filip – 3 miejsce, w kat. -66kg białe pasy. W pierwszej potyczce, pewnie i bez błędów prowadząc walkę, przeszedł gardę i zdobył plecy rywala skąd wykonał duszenie. W drugiej, półfinałowej walce, rywal postawił mu trudniejsze warunki i po pełnej walce, uległ mu 2:0 na punkty.
  • Ciszek Marcin – 3 miejsce, w kat. -76kg purpurowe pasy oraz 2 miejsce w kat. -76kg open.  330dZ racji małej liczby zawodników w purpurowych pasach, Marcin startował w wyższej kategorii wagowej gdzie i tak nie było dużo zawodników, więc rozegrano ją systemem „każdy z każdym”. Wyższa kategoria to dodatkowe kilogramy z którymi dodatkowo trzeba walczyć, możliwe że dlatego też w pierwszej walce uległ przeciwnikowi na punkty, w drugiej przegrał dość szybko, robiąc błąd, zostawiając rękę i dając wyciągnąć sobie wyciągnąć kimurę/balachę półgardy. Czując niedosyt, wystartował również w kategorii otwartej do -76kg gdzie w pierwszej walce przeciwnik musiał odklepać Marcinowi peruwiańskie duszenie, druga walka to pewna wygrana na punkty, tak by w trzeciej, półfinałowej trafił na swojego rywala z macierzystej kategorii z którym przegrał na punkty. 2Po pełnej walce, tym razem to Marcin okazał się zwycięzcą na punkty. W finale ponownie spotkał się z rywalem który zdobył złoty medal we wcześniejszej kategorii i był zmuszony odklepać mu duszenie trójkątne rękami przez co zajął drugie miejsce.
  • Wojcieszak Maksymilian, Rutkowski Artur – bez medalu. Dla obu, walki nie poszły za dobrze. Jednak możliwość wystartowania w swojej kategorii, oraz kategorii otwartej to cenne doświadczenie które powinno zaowocować w następnych występach.

W środku posta dostępny jest materiał wideo, natomiast w galerii dostępne są zdjęcia z zawodów. Składamy podziękowania dla klubu Scout Fitness Club oraz sklepowi Fightershop.com.pl za pomoc w przygotowaniach.