Zajrzyj na System reklamy Test polecamy

»
Wpisy powiązane z ‘mp bjj’»
Drużynowy sukces Rio Grappling Club Polska

Ogromny sukces Rio Grappling Club Polska na niedawno zakończonych XV Mistrzostwa Polski BJJ w Katowicach, gdzie zajmujemy 2 miejsce drużynowo!

Sukces ten było możliwy dzięki cegiełkom dokładanym przez zawodników z różnych sekcji z całej Polski.

Do tego, nasz główny trener Rio Grappling Club Polska – Mario Koziej bierze ze sobą do domu prawie wszystko co mógł w tym roku!
🥇 Złoty medal w kategorii Adult …
🥇 Złoty medal w kategorii Masters …
🥇 … oraz złoty medal w prestiżowej kategorii Masters Open!

Wielkie gratulacje dla trenera oraz wszystkich sekcji!

 »
Po Mistrzostwach Polski 2014

W ostatnim czasie mieliśmy okazję uczestniczyć w seminarium z Maciejem Linke w klubie Fido Gold Team w Piotrkowie Trybunalskim które było przygotowaniem do nadchodzących Mistrzostw Polski. Byliśmy tam 25-26 października i składało się ono z 3 treningów na których skupialiśmy się na pracy i na kontroli z pozycji z góry. Następnym przystankiem były sparingi w klubie A-F-C które odbyły się 3 listopada. Wszystko to z myślą o tym by jak najlepiej wypaść na największej imprezie w naszym kraju dla kimoniarzy.

1556302_382204318603647_2441126907495197564_o          10425381_763057767065412_523068427253196082_n

DSC_0022Tydzień później przyszedł czas sprawdzianu, 6 zawodników z naszego klubu, próbowało wywalczyć medal na tegorocznych X Mistrzostwach Polski BJJ które w tym roku odbyły się 7-8 listopada w Łodzi. Niestety nie poszło nam tak jak oczekiwaliśmy, strona techniczna była, strona fizyczna była, zabrakło jednak jeszcze czegoś, może głowy, może taktyki, trudno powiedzieć co zawiodło, może po prostu trochę szczęścia Tak więc w tym roku musieliśmy obejść się smakiem, nikt z nas nie dotarł do strefy medalowej a większość z nas przegrała ze złotymi medalistami swoich kategorii, oddając jednak bardzo dobre walki, dlatego też, tym bardziej, już z nadziejami, patrzymy na następny rok, no i oczywiście na nadchodzący sezon. Kilka walk które udało się zarejestrować umieszczamy w środku posta.

Dziękujemy klubowi Scout Fitness Club oraz sklepowi Fightershop.com.pl za pomoc w przygotowaniach.»
Po IX Mistrzostwach Polski w BJJ

50993_lightboxZe sporym opóźnieniem informujemy o wielkim sukcesie naszej sekcji, dwóch z czterech startujących zawodników wywalczyło krążki na największej i najważniejszej imprezie czyli tegorocznych 9 Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu które odbyły się 9-10 listopada w Poznaniu. Organizatorzy gościli w swoich progach rekordową liczbę, bo ponad 1100 zawodników, co czyni te zawody jednymi z najliczniej obsadzonych na naszym kontynencie i pokazuje jak popularne stają się w naszym kraju sztuki walki oraz jak szybko rozwija się BJJ. Dla przypomnienia, na MP w roku 2012 wystartowało ok. 800 osób, liczba osób, a także wyszkolenie zawodników, z roku na rok sukcesywnie wzrasta.

  • mpbjj2013_1Ciszek Marcin – 2 miejsce, w kat. niebieskie pasy -64kg. Marcin jechał z nastawieniem że musi wywalczyć krążek na tych zawodach i tak też się stało. Pierwsza walka wygrana zdecydowanie na punkty, 13-0, dobra kontrola i niwelowanie zagrożenia przeciwnika pozwoliły przejść do drugiej rundy. Tutaj dość szybko, po nieprzepisowej technice, następuje dyskwalifikacja przeciwnika. Następna, trzecia walka o wejście do finału zakończona również na punkty, tym razem jeszcze dobitniej bo 17-0. Niestety finał przegrany, po dobrej walce, znakomity junior który startował również w kategorii seniorów i spotkał się z Marcinem w finale, zmusił go do odklepania i poddania się po założeniu duszenia kołnierzem.
  • Górski Krzysztof – 3 miejsce, w kat. masters, białe/niebieskie pasy -88,3kg. Startując na zawodach mniejszej rangi, raczej po nieudanych występach, Krzysiek tym razem zaskakuje wszystkich i zdobywa trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski. Jeszcze bez brazylijskiego luzu oraz finezji na macie, ale za to stabilnie i taktycznie wygrywa dwie pierwsze walki na punkty by w walce półfinałowej, również na punkty, uznać wyższość przeciwnika. Wielkie brawa dla Krzyśka za pokazywanie innym że pomimo pracy, rodziny można znaleźć czas nie tylko na treningi ale jeszcze żeby spróbować swoich sił na macie. Właśnie z takich osób, wielu z nas powinno brać przykład.
© 2013 - Rio Grappling Club Częstochowa – Sztuki Walki Częstochowa – Brazylijskie Jiu-Jitsu, MMA, Samoobrona, Kickboxing, Judo, Joga, Grappling, Sztuki walki, Zapasy, Yoga, Sporty walki
Admin | Created by All4Net - Pozycjonowanie Częstochowa