Zajrzyj na System reklamy Test polecamy

»
Wpisy powiązane z ‘video’»
O BJJ w TV Orion

W ostatnim tygodniu Nasz trener miał okazję gościć programie „Sport Talker Extra” w Telewizji Orion w Częstochowie gdzie powiedział co nieco o tym czym jest Brazylijskie Jiu-Jitsu, o jego skuteczności, a także opowiedział o klubie oraz treningach w Rio Grappling Club Częstochowa.»
X Puchar Polski ADCC

12 grudnia 2015 roku, w Skale koło Krakowa odbył się X Puchar Polski ADCC, na tych zawodach wystartowało kilka osób z naszego klubu, oto wyniki:

 • xadcc2Ciszek Marcin – 3 miejsce, w kat. zaawansowani -70kg. W półfinałowej walce Marcin łapie dobry uchwyt do gilotyny, który przeciwnik broni poprzez nieprzepisowe rozerwanie klamry którego nie zauważa sędzia, następnie próbuje dźwigni skrętnej na kolano z której ucieka przeciwnik, dając się chwilę później samemu złapać na tą technikę.
 • Dąbrówka Filip – 3 miejsce, w kat. średnio-zaawansowani -70kg. Pierwsze dwie walki wygrane poprzez umiejętne obalanie i kontrolowanie przeciwnika, trzecia, półfinałowa przegrana poprzez gilotynę przy próbie sprowadzenia.

Reszcie niestety nie powiodło się, w pierwszych walkach odpadł Adrian oraz Daniel, dla których były to pierwsze zawody, Kubie i Rafałowi xadcc1również nie powiodło się w pierwszej walce, Adam oraz Maks przegrali w drugim rozdaniu, przy czym Maks przegrał nabawiając się kontuzji kiedy wypadał z przeciwnikiem poza matę.

Nasze walki z zawodów znajdują się w rozwinięciu wiadomości. Składamy podziękowania sklepowi Fightershop – www.fightershop.com.pl za pomoc w przygotowaniach.

 »
XI Mistrzostwa Polski BJJ naszym okiem

Przedstawiamy highlight z XI Mistrzostw Polski BJJ który odbyły się miesiąc temu w Poznaniu.


Podziękowania dla firm: www.fightershop.com.pl oraz www.ulisses.net.pl, którzy ufundowali dodatkowe nagrody dla naszych medalistów oraz za pomoc w przygotowaniach !»
Octopus BJJ Cup

G004054818 października byliśmy w Łodzi na zawodach Octopus BJJ Cup. Na 10 zawodników z naszego klubu wróciliśmy z 5 medalami:

 • Wojcieszak Maksymilian – 1 miejsce w kat. białe pasy -70kg
 • Binek Paulina – 2 miejsce w kat. białe pasy +64kg
 • Ciszek Michał – 3 miejsce w kat. purpurowe pasy -70kg
 • Piejek Jakub – 3 miejsce w kat. białe pasy -64kg
 • Górski Krzysztof – 3 miejsce w kat. masters
  białe/niebieskie pasy -88,3kg

906110_1507835686180932_6787149411015058682_oMarcin, Filip, Bartek, Radek oraz Dawid wracają bez medalu. Dla Radka i Dawida był to pierwszy start w zawodach. Ponownie na wyróżnienie zasługuje Maksymilian Wojcieszak który bardzo ładnie walczył na ostaniach zawodach, natomiast na tych potwierdził że nie był to przypadek i wygrał 5 walk w drodze po złoto, z czego większość przez poddanie. Gratulacje !

Relacja wideo oraz walki dostępne w środku posta. Składamy podziękowania sklepowi Fightershopwww.fightershop.com.pl za pomoc w przygotowaniach oraz Marcinowi za nagranie wszystkich walk.»
Po IV obozie Rio Grappling Club Polska 2015

W te wakacje, w dniach 3-9 sierpnia w Borowicach, grupa ćwiczących z naszego klubu, uczestniczyła w letnim obozie Brazylijskiego Jiu-Jitsu organizowanym przez Rio Grappling Club Polska, poniżej prezentujemy relację video, w środku posta dostępny jest krótki opis oraz kilka zdjęć (więcej dostępne w naszej galerii klubowej).»
NoEXCUSE bjj submission only

G00105103 października byliśmy na pierwszych zawodach w nowym sezonie. Były to zawody „NoEXCUSE! bjj submission only” w miejscowości Frýdek-Místek w Czechach. Zasady inne niż zawsze, czyli 10 min walki niepunktowanej, tylko do poddania, plus ewentualna dogrywka. Miejsca na podium zdobyli:

 • Piejek Jakub – 1 miejsce w kat. senior białe pasy -64kg
 • Dąbrówka Filip – 2 miejsce w kat. senior niebieskie pasy -70kg

Reszcie niestety nie powiodło się, na wyróżnienie zdecydowanie zasługuje Maksymilian Wojcieszak który wygrał pierwsze dwie walki, a dwie kolejne, o miejsca na podium, przegrał dosłownie rzutem na taśmę, pomimo że mocno dominował swoich przeciwników. Walczył jednak mądrze, poprawiając błędy z ostatnich zawodów a przede wszystkim walczył słuchając swojego narożnika.

Z niebieskim pasem wraca do nas Przemek Szklarek, który stoczył swój debiut na zawodach, niestety przegrywając swoją walkę. Przemek, nie do końca jednak wraca do nas, jako że przenosi się na studia do innego miasta i był to idealny czas na podsumowanie jego włożonej pracy na treningach do tej pory.

 

Relacja wideo powyżej, nasze walki z zawodów znajdują się w rozwinięciu wiadomości. Składamy podziękowania sklepowi Fightershop – www.fightershop.com.pl za pomoc w przygotowaniach.»
VIII BJJ Piknik w Sosnowcu

11894239_800761083376482_3163487219184895748_o30 sierpnia w Sosnowcu gościliśmy w kilka osób na Pikniku BJJ organizowanym przez BJJFactory Gliwice Sośnica. Ładna pogoda, Brazylijski klimat, możliwość poznania i pokulania się z osobami z klubów ze Śląska oraz aktywne spędzanie czasu z BJJ – tak w skrócie wyglądało niedzielne południe. Galeria zdjęć dostępna pod tym linkiem, w środku posta dostępny filmik z pikniku.

11816987_892410387510607_1385561801114986339_n     11951321_892411614177151_2467573633724034955_n»
I Mistrzostwa Tychów BJJ

14 czerwca w Tychach odbyły się jedne z ostatnich zawodów w sezonie, I Otwarty Puchar Polski Południowej BJJ aka I Mistrzostwa Tychów BJJ, startowaliśmy tam sporą, 10 osobową grupą, oto wyniki:WP_20150614_032

 • Pawera Adam – 2 miejsce w kat. senior białe pasy -76kg
 • Błaszczyk Przemek – 2 miejsce w kat. senior białe pasy -94,3kg
 • Ciszek Michał – 2 miejsce w kat. senior niebieskie pasy -70kg
 • Ciszek Marcin – 2 miejsce w kat. senior purpurowe pasy -70kg
 • Górski Krzysiek – 2 miejsce w kat. masters elita -88,3kg
 • Sitarz Bartosz – 3 miejsce w kat. masters elita -88,3kg
 • Dąbrówka Filip – 3 miejsce w kat. senior niebieskie pasy -70kg

Marcin Sędkowski po jednej wygranej nie startował dalej z powodu mocnego bólu brzucha. Artur Rutkowski wygrał dwie walki, walkę o półfinał niestety przegrał. Kubie Cisowskiemu pomimo kilku dobrych walk w żadnej nie poszło, poziom juniorów bardzo wyśrubowany co pokazuje tylko jak rozwija się BJJ w naszym kraju.

Relacja wideo oraz nasze walki z zawodów znajdują się w rozwinięciu wiadomości. Składamy podziękowania sklepowi Fightershop – Fightershop.com.pl za pomoc w przygotowaniach.»
1st BJJ Opava Open, Czechy

IMG_0442W ubiegły weekend, w sobotę dnia 14.06.2014 mieliśmy okazję wystartować na Czeskich matach w miejscowości Opava na zawodach 1st BJJ Opava Open, wyniki prezentujemy poniżej:

 • Dąbrówka Filip – złoty medal (-70 kg białe pasy). Filip miał trzy walki w drodze po złoto, każda prowadzona pod jego dyktando, nie dał zrobić przeciwnikom nic, czego nie chciałby żeby robili, choć w jednej z walk przeciwnik złapał go w ciasny trójkąt nogami to chęć wygrania nie pozwoliła mu się poddać i udało się mu uciec przywożąc złoty krążek.
 • Sitarz Bartosz – złoty medal (+100,5 kg białe pasy). Dla Bartka były to pierwsze zawody, trenując rekreacyjne długi czas, w końcu postanowił się sprawdzić z innymi i poczuć smak adrenaliny na zawodach. Nie miał w swojej kategorii dużo zawodników i stoczył tylko jedną walkę, natomiast wygrał ją pewnie i od początku pokazał że wie co robić na macie pokazując poukładaną grę by na koniec poddać przeciwnika.
 • IMG_6210Ciszek Michał – srebrny medal (-70 kg niebieskie pasy). Michał pierwsza walkę przegrał przez błędy taktyczne które popełnił, zaryzykował trudną próbą poddania przez co otworzył się i musiał odklepać uznając wyższość przeciwnika. Dostał jednak drugą szansę, kiedy to organizatorzy zdyskwalifikowali zawodnika walczącego w finale i postanowili zrobić walkę o drugie miejsce, tutaj już na spokojnie, kontrolując przebieg zdarzeń, zdobywa plecy przeciwnika i stamtąd poddaje go duszeniem.
 • Ciszek Marcin – 2 x srebrny medal (-76 kg purpurowe pasy i open purpurowe pasy). W swojej kategorii Marcin miał tylko jednego przeciwnika, z którym przegrał na punkty, w walce zdecydowanie zabrakło tego „czegoś”. Postanawiając jednak wystartować w kategorii open purpurowych pasów pokazał jednak że mniejsi również mogą wygrywać z większymi. Pierwsza walka wygrana definitywnie na punkty, druga przez poddanie, tak by w finale spotkać się z ważącym ok. 100 kg przeciwnikiem (Marcin waży ok. 68kg), tu niestety dość szybko mu uległ.
 • Maksymilian Wojcieszak, Wawszczak Daniel – bez medalu, oboje wygrali po jednej walce, w następnych przegrali na punkty.

IMG_0354Rio Grappling Club (zawodnicy z wszystkich filii) zajęło drugie miejsce w klasyfikacji generalnej klubów, tym samym zabierając ze sobą jeszcze jedną pamiątkę w postaci pucharu.

Brązowy medal zdobył także Świderski Tomasz w kat. -76kg białych pasów, reprezentujący swoją rodzimą akademię, a który od niedawna trenuje z nami przebywając w Polsce. Dwa brązowe medale zdobyła również Ewa Respondek z sekcji Rio z Lublińca która jechała z nami na zawody.

Składamy podziękowania dla klubu Scout Fitness Club oraz sklepowi Fightershop.com.pl za pomoc w przygotowaniach.

W środku posta dostępne są walki z zawodów, natomiast w galerii dostępne są zdjęcia.»
III No-Gi Fight Dzierżoniów

W sobotę, 8 lutego 2014 roku, pięciu zawodników z naszego klubu udało się do Dzierżoniowa gdzie odbył się III Turniej No-Gi Fight. Oto jak nam poszło:

 • Ciszek Michał – 1 miejsce, w kat. -66kg niebieskie pasy. 1Nie mając dużo osób w swojej kategorii, Michał, pierwsza walkę wygrał poprzez niestawienie się rywala na matę, drugą, finałową wygrał w bardzo ładnym stylu przez dźwignię na staw łokciowy z gardy.
 • Dąbrówka Filip – 3 miejsce, w kat. -66kg białe pasy. W pierwszej potyczce, pewnie i bez błędów prowadząc walkę, przeszedł gardę i zdobył plecy rywala skąd wykonał duszenie. W drugiej, półfinałowej walce, rywal postawił mu trudniejsze warunki i po pełnej walce, uległ mu 2:0 na punkty.
 • Ciszek Marcin – 3 miejsce, w kat. -76kg purpurowe pasy oraz 2 miejsce w kat. -76kg open.  330dZ racji małej liczby zawodników w purpurowych pasach, Marcin startował w wyższej kategorii wagowej gdzie i tak nie było dużo zawodników, więc rozegrano ją systemem „każdy z każdym”. Wyższa kategoria to dodatkowe kilogramy z którymi dodatkowo trzeba walczyć, możliwe że dlatego też w pierwszej walce uległ przeciwnikowi na punkty, w drugiej przegrał dość szybko, robiąc błąd, zostawiając rękę i dając wyciągnąć sobie wyciągnąć kimurę/balachę półgardy. Czując niedosyt, wystartował również w kategorii otwartej do -76kg gdzie w pierwszej walce przeciwnik musiał odklepać Marcinowi peruwiańskie duszenie, druga walka to pewna wygrana na punkty, tak by w trzeciej, półfinałowej trafił na swojego rywala z macierzystej kategorii z którym przegrał na punkty. 2Po pełnej walce, tym razem to Marcin okazał się zwycięzcą na punkty. W finale ponownie spotkał się z rywalem który zdobył złoty medal we wcześniejszej kategorii i był zmuszony odklepać mu duszenie trójkątne rękami przez co zajął drugie miejsce.
 • Wojcieszak Maksymilian, Rutkowski Artur – bez medalu. Dla obu, walki nie poszły za dobrze. Jednak możliwość wystartowania w swojej kategorii, oraz kategorii otwartej to cenne doświadczenie które powinno zaowocować w następnych występach.

W środku posta dostępny jest materiał wideo, natomiast w galerii dostępne są zdjęcia z zawodów. Składamy podziękowania dla klubu Scout Fitness Club oraz sklepowi Fightershop.com.pl za pomoc w przygotowaniach.»
VII Puchar Polski ADCC

DSC_0367Dokładnie dwa tygodnie temu, 7 grudnia 2013 roku, w Skale koło Krakowa odbył się VII Puchar Polski ADCC, na tych zawodach wystartowały tylko dwie osoby z naszego klubu, trener Marcin oraz Michał, wybrała się razem z nimi i towarzyszyła im dwójka trenujących w klubie, której nasi startujący nie chcieli zawieść. I tak się stało, ostatnie sparingi międzyklubowe oraz ciągłe przygotowania na macie sprawiły że wszystkie walki potoczyły się po ich myśli a bracia zdominowali tamtejsze maty poddając wszystkich przeciwników.

 • Ciszek Michał – 1 miejsce, w kat. początkujący -60kg. Michał miał dwie walki, pierwszą skończył dość szybko przez dźwignie na łokieć, druga trwała nieco dłużej jednak również zmusił on swojego oponenta do poddania się zakładając mu duszenie trójkątne nogami.
 • Ciszek Marcin – 1 miejsce, w kat. średnio-zaawansowany -65,9kg. Pierwsza walka to wolny los, tak by od razu w drugiej walce trafić na wymagającego przeciwnika, udaje się jednak szybko zapiąć trójkąt nogami i myśli przechodzą na kolejnego przeciwnika. Drugie starcie rozwiązuje również dość szybko, po przejściu gardy Marcin wymusza oddanie pleców i stamtąd zakłada duszenie. Finał zakończony duszeniem Brabo po niedługiej ale ciekawej walce.

Wszystkie walki dostępne są w środku posta, natomiast zdjęcia z tych zawodów dostępne są w naszej galerii.

Składamy podziękowania dla klubu Scout Fitness Club oraz sklepowi Fightershop.com.pl za pomoc w przygotowaniach. Dziękujemy również Filipowi i Kaji którzy nam towarzyszyli i trzymali za nas kciuki.»
Po IX Mistrzostwach Polski w BJJ

50993_lightboxZe sporym opóźnieniem informujemy o wielkim sukcesie naszej sekcji, dwóch z czterech startujących zawodników wywalczyło krążki na największej i najważniejszej imprezie czyli tegorocznych 9 Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu które odbyły się 9-10 listopada w Poznaniu. Organizatorzy gościli w swoich progach rekordową liczbę, bo ponad 1100 zawodników, co czyni te zawody jednymi z najliczniej obsadzonych na naszym kontynencie i pokazuje jak popularne stają się w naszym kraju sztuki walki oraz jak szybko rozwija się BJJ. Dla przypomnienia, na MP w roku 2012 wystartowało ok. 800 osób, liczba osób, a także wyszkolenie zawodników, z roku na rok sukcesywnie wzrasta.

 • mpbjj2013_1Ciszek Marcin – 2 miejsce, w kat. niebieskie pasy -64kg. Marcin jechał z nastawieniem że musi wywalczyć krążek na tych zawodach i tak też się stało. Pierwsza walka wygrana zdecydowanie na punkty, 13-0, dobra kontrola i niwelowanie zagrożenia przeciwnika pozwoliły przejść do drugiej rundy. Tutaj dość szybko, po nieprzepisowej technice, następuje dyskwalifikacja przeciwnika. Następna, trzecia walka o wejście do finału zakończona również na punkty, tym razem jeszcze dobitniej bo 17-0. Niestety finał przegrany, po dobrej walce, znakomity junior który startował również w kategorii seniorów i spotkał się z Marcinem w finale, zmusił go do odklepania i poddania się po założeniu duszenia kołnierzem.
 • Górski Krzysztof – 3 miejsce, w kat. masters, białe/niebieskie pasy -88,3kg. Startując na zawodach mniejszej rangi, raczej po nieudanych występach, Krzysiek tym razem zaskakuje wszystkich i zdobywa trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski. Jeszcze bez brazylijskiego luzu oraz finezji na macie, ale za to stabilnie i taktycznie wygrywa dwie pierwsze walki na punkty by w walce półfinałowej, również na punkty, uznać wyższość przeciwnika. Wielkie brawa dla Krzyśka za pokazywanie innym że pomimo pracy, rodziny można znaleźć czas nie tylko na treningi ale jeszcze żeby spróbować swoich sił na macie. Właśnie z takich osób, wielu z nas powinno brać przykład.


»
ADCC 2013 – Highlight

Przedstawiamy bardzo ładnie przygotowany highlight z niedawno odbytych zawodów ADCC 2013 które odbyły się w Pekinie. »
Puchar Polski Połud. No-Gi, Siewierz 2013

SONY DSC26 października, w Siewierzu, odbył się Puchar Polski Południowej No-Gi. Zawody były organizowane były przez Rio Grappling Club Polska więc nie mogło zabraknąć tam oczywiście zawodników z naszej sekcji. Niestety nie pojechaliśmy tam tak duża ekipą jaka była planowana, drobne kontuzje, szkoła i praca to rzeczy które zawsze krzyżują plany, jednak Ci którzy pojechali, nie mają chyba na co narzekać jako że większość przywiozła medale. Oto wyniki naszych zmagań:

 • Ciszek Michał – 2 miejsce, w kat. juniorzy -66,5kg. Po świetnych trzech walkach zakończonych przed czasem, w finale, spotkał się z kolegą z innej sekcji RGC, któremu uległ nieznacznie na punkty. Odbił sobie tym samym gorszy wynik na wcześniejszych zawodach.
 • Ciszek Marcin – 2 miejsce, w kat. niebieskie pasy -67,5kg. Marcin nie mając dużo osób w swojej kategorii, w finale, również spotkał się z dobrym kolegą z innej sekcji RGC któremu nieznacznie uległ na punkty.
 • Dąbrówka Filip – 3 miejsce, w kat. białe pasy -67,5kg. Drugie zawody Filipa i pierwszy sukces, ale na pewno nie ostatni. Jedna wygrana i jedna przegrana dały Filipowi miejsce na najniższym szczeblu podium. Zdecydowanie widać że mata to miejsce w którym czuje się dobrze, do tego chęć nauki, rywalizacji, z zaciekawieniem oraz dużym spokojem patrzymy w przyszłość i już teraz wiemy że przyniesie nam dużo uśmiechów na naszych, ale przede wszystkim na swojej twarzy.
 • Górski Krzysztof – bez medalu. Krzysiek niestety przegrał swoją pierwszą walkę na punkty.

Składamy podziękowania klubowi Scout Fitness Club oraz sklepowi Fightershop.com.pl za pomoc w przygotowaniach. Dziękujemy również kibicom którzy nam towarzyszyli i trzymali za nas kciuki. W środku dostępne walki z zawodów oraz relacja video.»
Andre Galvao – Highlight oraz inne

galvaoDziś na naszej stronie pojawia się highlight Andre Galvao, jest to zarówno zawodnik BJJ światowego formatu, dobry nauczyciel, jak i ulubiona postać trenera, w środku posta przedstawiamy więcej ciekawego materiału video z jego udziałem.»
Highlight czarnych pasów z BJJ Worlds 2013

Jeszcze więcej sportowego Brazylijskiego Jiu-Jitsu, czyli highlight czarnych pasów z tegorocznych Worldsów.»
Highlight czarnych pasów z Pan Am 2013

Highlight czarnych pasów z tegorocznych Pan Amsów, dla wszystkich tych którzy zastanawiają się czym jest Brazylijskie Jiu-Jitsu i czy warto zacząć trenować od nowego sezonu.»
Fight Quest – Brazylijskie Jiu-Jitsu

Dokument w języku polskim o naszej sztuce walki, Brazylijskim Jiu-Jitsu, z serii dokumentów o sztukach i sportach walki „Fight Quest” kręconego przez kanał Discovery. Kto jeszcze nie widział … Obowiązkowo na wczoraj ;)

© 2013 - Rio Grappling Club Częstochowa – Sztuki Walki Częstochowa – Brazylijskie Jiu-Jitsu, MMA, Samoobrona, Kickboxing, Judo, Joga, Grappling, Sztuki walki, Zapasy, Yoga, Sporty walki
Admin | Created by All4Net - Pozycjonowanie Częstochowa