Zajrzyj na System reklamy Test polecamy

»
Po II obozie RGC Polska 2013

Poniżej prezentujemy przedruk relacji z letniego obozu BJJ RGC Polska, autorstwa Bartosza Kulczyckiego z RGC Dąbrowa Górnicza oraz kilkanaście zdjęć, w którym uczestniczyli uczniowie naszej sekcji.


W dniach 5-11 sierpnia w malowniczej miejscowości Borowice pod Jelenią Górą odbył się II obóz Rio Grappling Club Polska. W obozie uczestniczyło około 100 osób z wszystkich sekcji RGC podzielonych na dwie grupy MMA oraz BJJ – do wyboru …

015       01       02       03

Każdego dnia odbywały się 3 treningi prowadzone przez 5 czarnych pasów: Prof. Roberto Atalla – założyciel i szef Rio Grappling Club, Prof. Mariusz Koziej – jeden z najlepszych zawodników BJJ w Polsce, Prof. Krystian Kwiecień – trener i zawodnik MMA, Prof. Nenad Lata Latincic – szef ADCC Serbia oraz Prof. Hermes Dimitropoulos – zeszłoroczny mistrz świata w Grapplingu federacji FILA … w środku więcej … 

 

TRENINGI

Pierwsze zajęcia odbywały się przed śniadaniem i były skupione na rozciąganiu oraz nauce nowych technik. Głównym tematem grupy BJJ przez cały wyjazd była garda pajęcza i garda de la riva oraz ogólne koncepcje dystansowania przeciwnika. Przed obiadem odbywały się drugie zajęcia i były to dwie godziny drilli, miedzy innymi te które Roberto Atalla podłapał od Buchechy na seminarium w Abu Dhabi, tak wiec „stara szkoła” była mieszana z „nową szkołą”. Trzecim treningiem były sparingi, głównie zadaniowe w których uczestniczyli również trenerzy. Spostrzeżenia z kulanek z czarnymi pasami:

Roberto Atalla – waga 75+. Stara szkoła, ciasna gra. Daje szanse ataku oraz zostawia otwarcia jednak zawsze jest ten jeden krok do przodu. Walcząc z nim już myślisz, że masz pozycje bądź poddanie, a tu przykra niespodzianka, Roberto Cię kontruje dobrze się przy tym bawiąc i chichocząc pod nosem.

Mariusz Koziej – waga 100+. Próbowałeś przesweepować kiedyś ścianę ? Bardzo poukładana gra zarówno z góry jak i z dołu, chodząca encyklopedia BJJ. Nikt na obozie nawet się nie zbliżył do nawiązania prawdziwej walki z Mariuszem, pytanie teraz brzmi: czy znajdzie się ktoś taki w Polsce ? Miejmy nadzieje, że dowiemy się tego już w listopadzie na IX Mistrzostwach Polski.

Nenad Lata Latincic – waga 85+. Dominował przeciwników przede wszystkim podstawami i mocną kontrolą. Silny i brutalny.

Hermes Dimitropoulos – waga 75+. Bardzo dynamiczny i agresywny styl walki w połączeniu z czarnym pasem judo daje wybuchową mieszankę. Zdecydowanie najczęściej z nim walczyłem, a trafniej prowadziłem wojny z których rzadko wychodziłem zwycięsko. Wysokie tępo walki i duże ryzyko to cechowało starcia z tym sympatycznym Grekiem.

04       05       06

Warto dodać, że kadra trenerska naprawdę przykładała się do prowadzenia zajęć i ciągle okazywała zainteresowanie swoimi podopiecznymi, poprawiając szczegóły i odpowiadając na wszystkie pytania. Każdy z instruktorów oprócz pełnego profesjonalizmu na macie wykazał się również inspirującym i pozytywnym podejściem do życia poza nią.

 

ROZRYWKI

Oczywiście oprócz ciężkich treningów nie brakowało pro-sportowych atrakcji. Dzięki rewelacyjnemu położeniu sali treningowej oraz pięknej pogodzie, prosto po ćwiczeniach wszyscy udawaliśmy się orzeźwić na basen bądź górski strumyk. Bardzo udana okazała się również wycieczka na pobliski wodospad – naturalna krioterapia porównywalna z morsowaniem. Urozmaicenie zapewniał również oddalony o 15 min drogi Aqua Park w Karpaczu z licznymi saunami, jacuzzi, grotami lodowymi i solnymi. Wszystkie te rozrywki zapewniały nie tylko dobre samopoczucie, ale również przyśpieszoną regeneracje wyczerpanego ćwiczeniami organizmu.

07       08       09

 

NOMINACJE

Tradycją już się stało, że na koniec obozu zostały przyznawane promocje na wyższe pasy, w tym roku w każdym kolorze: 7 niebieskich pasów, 3 purpurowe oraz 2 brązowe. Najważniejsze to oczywiście najwyższe czarne stopnie dla Wojciecha Machulaka oraz dla Romana Rutkowskiego. Warto wyróżnić tego drugiego jako pioniera BJJ w Polsce oraz za prawdziwy talent w zarażaniu sportem młodzieży w RGC Dąbrowa Górnicza. Wywiady z Romanem oraz Wojtkiem po nominacjach dostępne pod linkami: Roman Rutkowski, Wojtek Machulak.

010        011        012

 

PODSUMOWANIE

Wysoki poziom sportowy oraz wspaniali ludzie zapewnili naprawdę udane zgrupowanie, zarówno dla zawodników poważnie planujących starty jak i dla osób trenujących rekreacyjnie. Brazylijski luz przeniesiony prosto z Rio wykluczał również wszelkie wywyższanie się nad młodszymi i niższymi stopniami. Masę roboty miał nasz klubowy fizjoterapeuta, ponieważ wielu zawodników nabawiło się kontuzji, na szczęście wszystkie okazały drobne i mało poważne. Sebastian Kolasz serdecznie dziękujemy.

013        014

autor: Bartosz KulczyckiJedna Odpowiedź do wpisu “Po II obozie RGC Polska 2013”

  1. […] Link do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/700236103349799/Relacja z obozu, z roku 2013, dostępna pod tym linkiem – II Letni obóz RGC Polska, Borowice 2013 […]

Napisz komentarz ...


Polecamy sprawdź również .

© 2013 - Rio Grappling Club Częstochowa – Sztuki Walki Częstochowa – Brazylijskie Jiu-Jitsu, MMA, Samoobrona, Kickboxing, Judo, Joga, Grappling, Sztuki walki, Zapasy, Yoga, Sporty walki
Admin | Created by All4Net - Pozycjonowanie Częstochowa