Zajrzyj na System reklamy Test polecamy

»
Opinie trenujących

opinie_przemek

Brzostek Przemek – trenuje 3,5 roku

„A może co dały mi do tej pory treningi brazylijskiego jiu-jitsu?

Moje pierwsze treningi wyglądały strasznie. Nie potrafiłem wykonać podstawowych ćwiczeń co bardzo mnie irytowało. Jak ogólnie wiadomo bjj jest sportem interdyscyplinarnym i rozwija niemalże każdą partię ciała. Nie odpuszczając, po 2 miesiącach harówki na macie, widząc duży postęp i efekty wkręciłem się w to. Konsekwencją było zrzucenie 19 zbędnych kilogramów.

Z czasem idąc dalej, naturalną koleją rzeczy jest to, że każdy zawodnik dąży do coraz lepszych wyników i formy. Aby być coraz lepszym drastycznie ograniczyłem dawny biesiadny styl życia. Morałem jest to, że mój stan zdrowia, ogólne samopoczucie oraz kondycja zmieniły się nie do poznania.

Po pewnym czasie postanowiłem się sprawdzić. Starty w zawodach oraz przygotowania do nich dostarczyły mi niepowtarzalnych emocji, co sprawiło, że jeszcze bardziej wkręciłem się w to, co na chwilę obecną przeistoczyło się chyba w styl życia i pasję. Wychodząc z treningu, każda nieudana technika siedzi w głowie i męczy, każda jeszcze niepoznana zastanawia i inspiruje, co sprawia, że wielokrotnie głównym tematem rozmów między kumplami z maty stają się te oto dziwne pozycje, a wolny czas spędzam na oglądaniu zarówno tych nowych jak i tych nieudanych dla mnie technik.

Zaobserwowałem również, że wspólne treningi i sparingi bardzo zżywają ze sobą ludzi co jest niesamowitym plusem, gdyż zyskałem również znakomitych kumpli i przyjaciół. Wielokrotnie, gdy człowiek nie ma siły iść i wylewać z siebie siódmych potów, idzie na trening tylko po to, żeby spotkać się ze swoją paczką.

Podsumowując, drastycznie zmieniłem swój styl życia na wielki plus. Czuję się zdrowszy, silniejszy, a dopóki znajduję czas na to aby znaleźć się na macie na pewno nie będę samotny. Zyskałem pasję i „drugą rodzinę”.”

 

opinie_michalCiszek Michał – trenuje 4 lata

„Brazylijskie Jiu-Jitsu jest dla mnie czymś więcej niż pasją. Trenuję już 3 rok, na początku miało to być tylko hobby, chęcią polepszenia sylwetki, zrzucenia paru kilogramów, poprawienia kondycji i zrobienia czegoś ze swoim czasem, życiem. Z czasem stało się to uzależnieniem, nieodłączną częścią mnie, dzisiaj nie potrafię bez tego żyć. Bez treningów już nie umiem normalnie funkcjonować, po każdej przerwie spowodowanej np. chorobą, czuję że czegoś mi brakuje. Kiedy mam jakiś problem w życiu codziennym to zapomnienie i rozładowanie emocji znajduję właśnie na macie. Ogólnie rozwinęła się każda partia mojego ciała, zrzuciłem ponad 10 kg, jestem teraz bardziej wytrzymały, pewny siebie, zdyscyplinowany i punktualny. Z czasem pojawia się chęć rywalizacji u każdego kto posmakuje zwycięstwa w walce. Nawiązałem również nowe znajomości z ludźmi o podobnych priorytetach. Jeżeli chodzi o mnie to motywacja do bycia lepszym z każdym dniem nie pozwoli mi zaprzestać treningów BJJ aż do końca moich dni …”

 

opinie_krzysiek

Górski Krzysztof – trenuje 3,5 roku

„Od dłuższego czasu byłem ciekawy co to takiego bjj, ale nie było żadnego klubu w Cz-wie poza klubami nastawionymi typowo na mma. Po dłuższej przerwie w regularnym trenowaniu trzeba było coś ze sobą zrobić (zrzucić trochę tłuszczu :-)) więc jak znalazłem info w internecie o nowym klubie a żona nie miała nic przeciwko to poszedłem i już zostałem. Okazało się że bjj jest inne niż sporty które dotychczas trenowałem i pomimo tego, że nie mogę poświęcić na trenowanie tyle czasu ile bym chciał z czasem stało się moim głównym hobby.

Wcześniej patrząc na gości walczących na macie wydawało mi się że jest to dużo łatwiejsze, teraz już wiem że walka w parterze potrafi naprawdę zmęczyć, chociaż czasami tego nie widać.

Motywacją dla mnie są postępy bo chociaż brakuje mi jeszcze ba…ardzo dużo i często z podziwem patrzę na innych zastanawiając się kiedy ja będę na takim poziomie, to jednak widzę różnicę w stosunku do tego jak zaczynałem i może to głupie ale cieszy jak przyjdą osoby z ulicy i okazuje się że nie mają większych szans.

Na początku chcąc wygrać do sparingów podchodziłem bardziej siłowo, teraz próbuję walczyć technicznie starając się próbować różnych technik chociaż różnie to wychodzi.

Dzięki regularnemu wysiłkowi przestałem chorować, ogólnie lepiej się czuje, chociaż wiek :-) robi swoje, łatwiej o kontuzje, odzywają się stare rzeczy a i wydolność organizmu inna.

Podsumowując cieszę się że zacząłem trenować bjj i pilnujcie się bo jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa :-)”

 

opinie_bartekSitarz Bartek – trenuje 3,5 roku

„Co dają mi treningi Brazylijskiego Jiu-Jitsu ? To naprawdę dobre pytanie, wiele razy zastanawiałem się nad odpowiedzią, ale teraz jestem pewien, dają mi wielkie zadowolenie, tylko tyle a może aż tyle, bo ilu ludzi może być w dzisiejszych czasach zadowolonych, usatysfakcjonowanych, szczęśliwych ? Nie wiem, ale na pewno nie wszyscy. Trening BJJ to nie zabawa, chociaż jak to poczujesz naprawdę to tak, to wielka zabawa, fajni ludzie, super klimat i zdrowe zmęczenie i ten czas macie, to czas kiedy nic Cię nie obchodzi, praca, problemy, itp. A samo Brazylijskie Jiu-Jitsu to coś pięknego, dla laika pozorna szarpanina, dla już coś kumającego setki technik, myślenie, praca nad samym sobą i ten słynny Brazylijski luz ! Polecam każdemu !”

 

opinie_marcinMzyk Marcin – trenuje 2,5 roku

„Sportami walki zacząłem interesować się gdy w telewizji zaczęto transmitować gale KSW. Szczególnie spodobała mi się walka w parterze, która na pierwszy rzut oka, wydawała się łatwa. Przeglądając strony internetowe natrafiłem na BJJ w okolicy jednak były to strony klubów nastawionych na MMA. Po jakimś czasie, pojawia się strona, nowo powstałego klubu BJJ i postanowiłem pójść na trening. Na pierwszych sparingach zostałem poddany wiele razy. Jednak nie zraziło mnie to i postanowiłem zostać tutaj na dłużej. Po pewnym czasie, przerodziło się to w nałóg z którym nie mam zamiaru walczyć. Najlepsze w tym wszystkim są miny osób z ulicy, którzy nie mieli wcześniej styczności z BJJ, a którzy przegrywali z dużo mniejszym i wydawało by się, słabszym od siebie. Dzięki treningom, poprawiłem swoją wydolność i ogólną sprawność fizyczną, kiedyś miałem problem żeby przebiec 1000m lub podciągnąć się 3 razy na drążku dziś potrafię dużo więcej. Poza tym, BJJ bardzo dobrze wpływa na pewność siebie, pamięć, stres związany z pracą zawodową bądź szkołą. Podsumowując, polecam BJJ każdemu !”

 

opinie_filipFilip Dąbrówka – trenuje 3 lata

„Pamiętam swój pierwszy trening w klubie, czułem lekki stres a wszystkie ćwiczenia były wtedy mega trudne do ogarnięcia. Bardzo imponowała mi jednak sprawność innych chłopaków z maty, dlatego tym bardziej chciałem nauczyć się parteru bo od dawna wiedziałem o tej sztuce walki i zawsze mi się to podobało. Moje pierwsze sparingi były strasznie ciężkie, wkładałem w nie mnóstwo wysiłku, a mimo to, większość bardziej doświadczonych kolegów, składała mnie jak kartkę papieru. Już wtedy postanowiłem, że będę trenował ciężko i wytrwale po to, by osiągnąć wyższy poziom. Po jakimś czasie, gdy w walce zaczęło mi iść lepiej i odczułem że się rozwijam, wkręciłem się w treningi na maxa, poczułem że to coś, w czym się odnajduję i spełniam. Treningi BJJ poprawiły tak naprawdę wszystko w moim życiu, kiedyś, byłem gościem który siedział na osiedlowej ławce i nie robił tak naprawdę nic pożytecznego, dzisiaj, solidniej przykładam się do nauki, pracy, stałem się bardziej odpowiedzialny i poprawiła się moja siła woli. Wszelkie aspekty fizyczne zmieniły się nie do poznania, siła, kondycja, estetyka ciała. Na ten moment, myślę że uzależniłem się od BJJ, każdego dnia chcę być lepszy i czuje że idę w dobrym kierunku, Jiu-Jitsu uczyniło mnie szczęśliwym człowiekiem który zna swój cel i miejsce. Gorąco zachęcam wszystkich do trenowania, do tego nie potrzeba wiele na początku, tylko trochę chęci i wytrwałości, a reszta przyjdzie z czasem, każdy może osiągnąć swoje własne mistrzostwo.”

 

opinie_kubaJakub Piejek – trenuje 2 lata

„Oglądając galę MMA w telewizji, spodobało mi się jak w parterze poddaje się przeciwników. Sam tak chciałem umieć. Więc, zapisałem się na treningi Brazylijskiego Jiu-Jitsu. W ten sposób mogłem na sportowo spędzić moje popołudnia, rozwijając fizycznie całe ciało. Poznawanie nowych technik było bardzo ekscytujące, wiedząc, że w czasie sparingów będę mógł je przetestować. Wiele radości sprawiało mi poddawanie przeciwników podczas walk sparingowych. Gdy musiałem uznać wyższość przeciwnika, zawsze zastanawiałem się jak do tego doszło ? Co mogłem zrobić inaczej ? Z czasem, stawałem się coraz lepszy i popełniałem coraz mniej błędów. Jednak moi sparing partnerzy również stawali się lepsi, dlatego wiedziałem, że muszę być na każdym treningu, aby nie przeskoczyli mnie swoimi umiejętnościami. Gdy zaczynałem trenować, to myślałem, że po roku treningu będę „gość” i będę „wymiatał”. Teraz trenuje, ponad 1,5 roku i wiem, ile jeszcze się muszę nauczyć, żeby coś fajnego sobą reprezentować podczas sparingów czy zawodów. BJJ stało się moją pasją.”

 

opinie_paulinaPaulina Binek – trenuje 2 lata

„Trenuję 1,5 Roku. Na treningi brazylijskiego jiu jitsu trafiłam przez przypadek z polecenia kolegi. Nie miałam pojęcia o co chodzi w tym całym parterze ale słyszałam że można się 'fajnie zmęczyć', dużo osób trenujących schudło(a taki był mój główny zamiar!) i do tego można się nauczyć fajnych rzeczy. Stwierdziłam, że to świetna alternatywa dla siłowni, której nigdy nie byłam zwolenniczką, ponieważ wydawała się nudna i monotonna. Poszłam i… zakochałam się w brazylijskim jiu jitsu od pierwszego treningu! Co prawda, pierwsze treningi były ciężkie, miałam problemy z wykonywaniem najprostszych ćwiczeń ale byłam bardzo zmotywowana i wytrwała. Bardzo podobały mi się te wszystkie techniki i chciałam wiedzieć coraz więcej. Po pół roku treningów, wszystko zaczęło się układać, na wadze -15kg, kondycja znaczenie się poprawiła. Nagle 7km biegu nie stanowiło żadnego problemu, gdzie wcześniej przebiegnięcie 1km było dla mnie ogromnym wyzwaniem i kończyło się palpitacją serca :) Poprawiła się również pewność siebie. Poza korzyściami zdrowotnymi, najważniejszą rzeczą jest to, że BJJ stało się moją pasją bez której nie wyobrażam sobie życia. Nie potrzebuje żadnej motywacji żeby chodzić na treningi, każda forma treningu sprawia mi ogromną przyjemność, ciągłe rozwijanie umiejętności, chęć rywalizacji i stawiania się coraz lepszą zawodniczką. Atmosfera w klubie jest świetna, pełna pozytywnych ludzi, którzy pomagają sobie nawzajem. Dzięki nim i trenerowi który ma cierpliwość, potrafi dokładnie wytłumaczyć każdą technikę i ćwiczenie wytrwałam trudne początki. Szczerze polecam każdej osobie!”

 

Maksymilian Wojcieszak – trenuje 2,5 roku

„Co dają mi treningi BJJ ? Może zacznę od początku. Moje krótkie życie toczyło się pomiędzy różnymi grupami sportu począwszy od piłki nożnej, speed-roweru, ping-ponga, i siłowni, po … tylko zainteresowanie sportami walki, choć kiedy byłem dzieckiem, coś tam chodziłem na zajęcia z karate. Tak mijały kolejne lata i skończyłem na siłowni i przed ekranem telewizora/monitora oglądając najlepszych zawodników UFC, boksu, K1 czy Pride. Obejrzałem tyle tego że myślałem że coś potrafię, mało tego, że jestem dobry !!! Jednak to wszystko strzeliło jak bańka mydlana, gdy na mojej drodze spotkałem naszego trenera, Marcina. To dzięki niemu zacząłem trenować Brazylijskie Jiu-Jitsu i dowiedziałem się że jestem leszczem (haha). Teraz po nie dużym stażu trenowania (prawie 3 lata), wiem ile trzeba wkładać w to pracy (treningi, wyjazdy na sparingi, zawody) by być coraz lepszym zawodnikiem. Brazylijskie Jiu-Jitsu daje mi możliwość rozwijania się i to nie ograniczone, daje mi też pełną satysfakcję, utrzymuje w formie fizycznej i kondycyjnej na wysokim poziomie. Kocham trenować i już nie chcę tego przerwać, przecież to dopiero początek drogi, spróbuj sam/a swoich sił (i naszych :-) ), a może też się zakochasz i zostaniesz jednym/jedną z nas. Zachęcam wszystkich ludzi do trenowania, każdego pokroju, bez ograniczeń wiekowych, każdej płci. Pozdrawiam trenujących !”


www.autoczescionline24.pl


Polecamy sprawdź również .

© 2014 - Rio Grappling Club Częstochowa – Sztuki Walki Częstochowa – Brazylijskie Jiu-Jitsu, MMA, Samoobrona, Kickboxing, Judo, Joga, Grappling, Sztuki walki, Zapasy, Yoga, Sporty walki
Admin | Created by All4Net - Pozycjonowanie Częstochowa