Zajrzyj na System reklamy Test polecamy

»
Wpisy powiązane z ‘bielawa’»
IV No-Gi Fight Bielawa

WP_20141018_026W sobotę 18 października byliśmy na pierwszych zawodach w tym sezonie, była to IV edycja No-Gi Fight odbywających się w Bielawie. Poniżej prezentujemy wyniki, a w środku posta relację oraz nasze walki z zawodów.

  • Ciszek Marcin – 2 miejsce, w kat. -70kg purpurowe pasy. Marcin miał dwie walki, pierwszą wygrał przez duszenie „północ-południe” i zrewanżował się tym samym za porażkę w zawodowej walce MMA właśnie z tym samym przeciwnikiem. Druga walka, finałowa, przegrana na punkty 2:0. Marcin popełnił błąd na początku i później starał się nadrabiać ciągle atakując, jednak przeciwnik nie wdawał się w otwartą walkę i dowiózł tą przewagę punktową do końca walki.
  • WP_20141018_015Ciszek Michał – 3 miejsce, w kat. -66kg niebieskie pasy. Próba ciasnego „trójkąta nogami” w już na początku walki a następnie dobrze prowadzona gra, tak się zaczęło, skoczyło się niedobrze, niestety Michał przegrał pierwszą walkę i musiał odklepać, nie dlatego że przegrał z przeciwnikiem a niestety znowu przegrał z własną fizycznością. W kolejnej walce przeciwniki nie stawiał się na matę i oddał walkę walkowerem.
  • Dąbrówka Filip – bez medalu. Filip spokojnie i taktycznie podszedł do pierwszej walki i zgodnie z założeniami trenera szybko poddał swojego przeciwnika który został głowę do „gilotyny” przy próbie wejścia w nogi. Następną walkę przegrał z kolegą z Rio Grappling Club z Wrocławia, zostawiając rękę i odklepując „kimurę”, szkoda ponieważ oboje zasługiwali na medal. W walce o 3 miejsce Filip poczuł się za pewnie i kontrolując przeciwnika i szukając poddania na siłę przez ponad połowę walki dał w końcu złapać się w „odwrotny trójkąt nogami” przeciwnika. Ostatecznie zajął 4 miejsce.
  • WP_20141018_022Wawszczak Daniel – bez medalu. W pierwszej oraz drugiej walce Daniel pewnie sprowadził walkę do parteru i tam skontrolował przeciwników wygrywając tym samym na punkty. W walce półfinałowej przy próbie przejście gardy dał złapać się w „trójkąt nogami” i musiał szukać szansy na medal w walce o brąz. Niestety pod dobrym sprowadzeniu zostawił rękę i musiał odklepać „kimurę” przeciwnika. Ostatecznie również zajmuje 4 miejsce.
  • Sędkowski Marcin – bez medalu. Marcin był z nami po raz pierwszy na zawodach i startował w tej samej kategorii co Daniel. Pierwsza walka wygrana poprzez „trójkąt nogami”, druga na punkty, w trzeciej walce, przed strefą medalową, przegrywał na punkty i w próbach ich odrobienia zostawia rękę na „kimurę”.

Dziękujemy klubowi Scout Fitness Club oraz sklepowi Fightershop.com.pl za pomoc w przygotowaniach.»
III Turniej No-Gi Fight Bielawa

nogi(3)Pierwsze zawody w nowym sezonie już za nami …
20 października odwiedziliśmy Bielawę gdzie odbył się III Ogólnopolski Turniej No-Gi Fight w którym wystartowało ponad 150 zawodników. Nie były to duże zawody jeżeli chodzi o liczbę startujących, jednak poziom zawodników z roku na rok jest coraz wyższy co pokazuje tylko jak Grappling oraz Brazylijskie Jiu-Jitsu rozwija się w naszym naszym kraju, co cieszy na pewno wszystkich interesujących się tym sportem. Oto jak nam poszło:

  • Wawszczak Daniel – 2 miejsce, w kat. -81kg białe pasy. Była to najbardziej liczna kategoria wagowa, Daniel stoczył cztery walki, trzy zakończone wygraną na punkty, w finale niestety musiał odklepać duszenie które założył mu przeciwnik. Wielkie brawa dla Daniela bo to nie było łatwe zadanie, cieszymy się tym bardziej ponieważ sukces zdecydowanie mu się należał, jako że jest na każdym treningu i na każdym daje z siebie zawsze tyle ile tylko może.
  • Ciszek Marcin – 2 miejsce, w kat. -66kg niebieskie pasy. Wygrana na punkty i przegrana na punkty to rezultat jego walk. Marcin miał przyjemność spróbować swoich sił z Mistrzem Polski juniorów w zapasach z lat poprzednich, jednak nieznacznie przegrał na punkty zajmują tym samym drugie miejsca na podium.
  • Dąbrówka Filip – bez medalu. Były to pierwsze zawody Filipa, pierwsza walka niestety nie po jego myśli, przegrał z zawodnikiem bardziej doświadczonym z innej sekcji RGC poprzez duszenie, jednak zdecydowanie wiedział gdzie jest i po co przyjechał, tym bardziej czekamy na kolejne jego występy.
  • Ciszek Michał – bez medalu. Michałowi również nie poszło w pierwszej walce i musiał uznać wyższość przeciwnika odklepując duszenie. Jednak była to chyba najcięższa walka jego rywala, który zajął w tej kategorii pierwsze miejsce a dwóch następników poddał dość szybko.

Dziękujemy klubowi Scout Fitness Club oraz sklepowi Fightershop.com.pl za pomoc w przygotowaniach.
W środku relacja wideo oraz nasze walki z zawodów …

© 2013 - Rio Grappling Club Częstochowa – Sztuki Walki Częstochowa – Brazylijskie Jiu-Jitsu, MMA, Samoobrona, Kickboxing, Judo, Joga, Grappling, Sztuki walki, Zapasy, Yoga, Sporty walki
Admin | Created by All4Net - Pozycjonowanie Częstochowa