»
Najczęstsze pytania

1. Zastanawiam się czy to w ogóle dla mnie ... ?

Najlepszym sposobem żeby się przekonać to … przyjść na trening i spróbować !

Dwa pierwsze treningi są darmowe, jeżeli Brazylijskie Jiu-Jitsu nie jest tym czego szukasz to nic nie stracisz a poznasz coś nowego i wyrobisz sobie własną opinię, jeżeli jednak Ci się spodoba … to będziesz pluł sobie w brodę że tak późno się zdecydowałeś …

Brazylijskie Jiu-Jitsu to jedna z najskuteczniejszych sztuk walki i samoobrony, nie wierzysz ? Poszukaj i poczytaj w Internecie :) Regularne treningi pozwalają nabrać pewności siebie, poprawią Twoją kondycję oraz sylwetkę, pozwolą stracić zbędne kilogramy, umożliwiają Ci startowanie w zawodach sportowych na szczeblu regionalnym jak i światowym, dzięki treningom poznasz wiele nowych osób a co najlepsze, to super zabawa i znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu i rozwijanie siebie.

Naprawdę chcesz się dalej zastanawiać ?

2. Mam ponad 20 lat, czy nie jestem za stary na treningi ?

Nikt nie jest za stary na treningi Brazylijskiego Jiu-Jitsu, jedyne czego będziesz żałował to że tak późno się zdecydowałeś …

Trenują u nas osoby od lat 15 do 40, jesteś starszy ? Nie ma problemu … Wszystko zależy od tego, jakie cele stawiasz sobie przed sobą, czy jest to nauka samoobrony i nabranie pewności siebie, a może zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawa sylwetki, czy może poznanie nowych osób i świetna zabawa a może jednak chciałbyś osiągać sukcesy sportowe ? W każdym z tych przypadków liczą się Twoje chęci i czas jaki na to poświęcisz, wszystko jest możliwe i zależy od Ciebie, my pomożemy Ci w Twoich celach ponieważ mamy takie same cele jak Ty ;)

3. Jaki sprzęt będzie potrzebny mi na treningi ?

Na pierwszych treningach ćwiczysz w koszulce i spodenkach sportowych, zabierasz także klapki na przejście z szatni na salę gdzie ćwiczymy boso na macie. Po około 2-4 miesiącach jeżeli zdecydujesz że to jest to, czego szukałeś i chcesz dalej trenować, najwyższy czas pomyśleć o tym aby zaopatrzyć się w odpowiedni ubiór oraz sprzęt. Oczywiście nie wszystko od razu, jednak dobrze jest, zaopatrzyć się we wszystko z czasem, zapewni to nam dodatkową ochronę oraz ubiór odpowiedni do treningów Brazylijskiego Jiu-Jitsu.

We wszystkie z tych rzeczy możemy zaopatrzyć się w sklepie Fightershop – www.fightershop.com.pl

Kimono / GI - ok. 180-400 zł

Kimono / GI – ok. 180-400 zł

Ochraniacz zębów - ok. 20 zł

Ochraniacz zębów – ok. 20 zł

Suspensor męski - ok. 30 zł

Suspensor męski – ok. 30 zł

Suspensor damski - ok. 60 zł

Suspensor damski – ok. 60 zł

Ochraniacz biustu - ok. 80 zł

Ochraniacz biustu – ok. 80 zł

Ochraniacze uszu - ok. 120 zł

Ochraniacze uszu – ok. 120 zł

Rashguard - ok. 70-150 zł

Rashguard – ok. 70-150 zł

Spodenki - ok. 80-160 zł

Spodenki – ok. 80-160 zł

4. Chciałbym zacząć od podstaw, kiedy zaczyna nowa grupa ?

Nabór do nowej grupy odbywa się zwykle razem z nowym rokiem szkolnym, na przełomie września/października. Jeżeli jednak jest duża liczba zapytań o treningi w nowej grupie to wtedy około lutego/marca ruszamy z dodatkową grupą. Wszelkie informacje o planowych naborach będą umieszczone widocznym miejscu na naszej stronie. Jeżeli jednak przegapiłeś nowy nabór, nie czekaj do następnego, nie trać czasu tylko zacznij z istniejącą grupą i ucz się na bieżąco.

5. Czy uczęszczanie na zajęcia raz w tygodniu ma sens ?

Tylko systematyczne treningi pozwolą wynieść Ci jak najwięcej korzyści z zajęć. Jeżeli jednak nie masz możliwości uczęszczania częściej, również zapraszamy. Każdy ruch jest dobry, a z każdych zajęć zawsze wyniesiesz coś dla siebie. W takim wypadku, osiągnięcie wysokiego poziomu zarówno technicznego jak i kondycyjnego, potrwa, co jest naturalne, o wiele dłużej niż osób które regularnie uczęszczają na wszystkie zajęcia.

6. Czy treningi wymagają wcześniejszego przygotowania fizycznego ?

Nie, treningi nowego naboru dostosowane są tak, by każdy kto nie ćwiczył wcześniej, dał sobie radę, przygotowanie fizyczne, kondycja, wyrabiane są wraz z systematycznymi treningami. Jednak jeżeli trenowałeś coś wcześniej, na pewno będzie to Twoim atutem.

7. Jak wygląda nadawanie wyższego pasa w Brazylijskim Jiu-Jitsu ?

Różne szkoły mają różne systemy osiągania wyższego stopnia w drodze do czarnego pasa. W większości szkół, kolejne stopnie/pasy są nadawane przez swojego nauczyciela/trenera, niektóre ze szkół, wprowadziły system egzaminów. W drodze do kolejnego koloru pasa nadawane są belki. Rio Grappling Club stosuje system nadawania pasów. Więcej na temat pasów znajdziesz w dziale Pasy w BJJ.

8. Jakie zasady panują na sali / macie ?

Chcemy utrzymać bezpieczne, zabawne, tolerancyjne i pełne szacunku otoczenie dla ludzi, aby szkolić i uczyć sztuki Brazylijskiego Jiu-Jitsu. Wszystkie zasady / regulamin klubu znajdziesz w dziale Regulamin Klubu.
© 2012 - Sztuki Walki – Rio Grappling Club Częstochowa / Brazylijskie Jiu-Jitsu, MMA, Samoobrona Kickboxing, Judo, Joga, Grappling, Sztuki walki, Zapasy, Yoga, Sporty walki
Admin | Created by All4Net - Pozycjonowanie Częstochowa