»
Zajęcia Jogi

 Zajęcia prowadzi:
Irmina Sętowka (Rydzykowska)


 

Sobota, godz. 10.30
,
salka Rio Grappling Club Częstochowa
ul. Kiedrzyńska 44/46 (w bramie), Częstochowa

Facebook / Aktualności:
www.facebook.com/jogawrio/

 
“Stosujący regularnie jogę twierdzą, że jest to nauka równowagi w życiu. Joga to wywodzący się z dawnych Indii system ćwiczeń, pozycji nazywanych asanami. Asana to w wolnym tłumaczeniu „wygodna pozycja”, zatem każda pozycja jogi jest traktowana jako optymalna dla ludzkiego samopoczucia i równowagi (choć istnieją tez bardzo skomplikowane, zwłaszcza dla początkujących, asany, które mogą sprawiać wrażenie wręcz odbierania człowiekowi równowagi). Poza asanami w jodze bardzo istotne są też techniki oddechowe zwane jako pranayama.

Joga to nie typowy sport, a raczej system ćwiczeń fizycznych pozwalający na rozwój fizyczny i psychiczny człowieka. Po przyjęciu pozycji jogi należy utrzymać ją przez pewien czas, czasami można to nawet połączyć z medytacją, a następnie powoli wychodzi się z tej pozycji, cały czas pamiętając o właściwym rytmie oddechu.
 
Joga poprawia wiele aspektów ludzkiego życia. Przede wszystkim, jak każda aktywność fizyczna, joga powoduje polepszenie naszej wydolności, możliwości kondycyjnych, a zwłaszcza wpływa pozytywnie na elastyczność, gibkość ciała, także jego siła.

W miarę rozwoju w praktyce jogi stajemy się bardziej świadomi własnego ciała i jego możliwości. Ponadto efekty jogi to także zwiększenie świadomości własnego oddechu, bowiem rytm oddychania jest jedną z kluczowych zasad prawidłowego praktykowania tego rodzaju aktywności.
Odpowiedni sposób oddychania podczas wykonywania różnego rodzaju pozycji w jodze może po pierwsze zdecydowanie ułatwić nam ułożenie ciała, ale i pozwala nam się lepiej zrelaksować. Zrelaksować, bowiem kolejnym efektem „ubocznym” stosowania jogi jest uspokojenie, wyciszenie naszej psychiki.

Joga to swego rodzaju świadomy relaks połączony z praktyką uważności – dotyczącej ciała, oddechu, a także myśli i emocji. Skupiając się na swoich myślach, odczuciach pojawiających się w trakcie sesji jogi, można odciągnąć uwagę od codziennych zmartwień i problemów, i choć przez tę chwilę być „tu i teraz”.”© 2022 - Sztuki Walki – Rio Grappling Club Częstochowa / Brazylijskie Jiu-Jitsu, MMA, Samoobrona Kickboxing, Judo, Joga, Grappling, Sztuki walki, Zapasy, Yoga, Sporty walki
Admin | Created by All4Net - Pozycjonowanie Częstochowa