»
Rio Grappling Club

rgc_polska_logo

     Rio Grappling Club jest siecią szkół walki posiadającą swoje akademie w Europie, Północnej i Południowej Ameryce oraz Afryce. Celem Rio Grappling jest rozwijać kluby w których można trenować Brazylijskie Jiu-Jitsu, Grappling oraz Judo. Głównym założeniem jest skoncentrowanie się na technicznym aspekcie nauczanych sportów oraz dążenie do doskonałości w tej dziedzinie. W klubach Rio Grappling duży nacisk jest również kładziony na podstawy, które są fundamentem do poznawania bardziej złożonych technik.

     Założyciel RGC – Roberto Atalla praktycznie w każdy weekend odwiedza kluby BJJ na całym świecie udzielając seminariów oraz pomagając w rozwoju swoich szkół i propagując nazwę Rio Grappling Club. Ponadto zrzeszone w klubie czarne pasy równie często podróżują pomiędzy akademiami należącymi do Rio Grappling, aby wymieniać się zdobytymi doświadczeniami, zapewniając w ten sposób szybki i intensywny rozwój organizacji RGC.

Historia

     Rio Grappling Club został założony w 2003 roku w SOAS przy Uniwersytecie Londyńskim przez trzykrotnego Mistrza Świata BJJ – Roberto Atalla. Wkrótce dołączył do niego kolejny czarny pas BJJ pochodzący z Brazylii – Mauro Chueng, prowadzący swój klub w Portugalii. W ten sposób RGC rozpoczęło swoją działalność jako sieć szkół. W krótkim czasie od tego zdarzenia Roberto zaczął udzielać seminaria w Polsce, nawiązując kontakty z klubami w tym kraju, które w kolejnych latach zaczęły przystępować do grona Rio Grappling.

     W 2004 roku podczas swojego pobytu w Kopenhadze Roberto Atalla spotkał przygotowującego się do walki MMA Włocha – Bernardo Serrini, który zaprosił go do Liverno (Włochy), aby poprowadził seminarium w klubie w którym trenował. Zafascynowani jego stylem walki Włosi postanowili na dłużej utrzymać kontakty z Atallą również wstępując do sieci szkół Rio Grappling. Od tego czasu rozpoczęła się ekspansja szkół RGC we Włoszech.

     Niewiele później, bo w 2005 roku sieć Rio Grappling Club poszerzyła się o kluby znajdujące się w Brazylii. Stało się tak, ponieważ w jej szeregi wstąpiły akademie w których Roberto rozpoczął swoją przygodę z BJJ oraz był w przeszłości nauczycielem – w Cabo Frio i Buzos.

     W 2006 roku Pedro Soriano, który był uczniem Roberto Atalli w Brazylii, a następnie trenował u jego mistrza Sergio Bolao de Souza postanowił otworzyć swój klub w Kalifornii. W ten sposób do sieci szkół dołączyło Rio Grappling Club California. W ciągu kolejnych kilku lat intensywny rozwój Rio Grappling Club trwał dalej posiadając aktualnie swoje szkoły m.in. we Włoszech, Polsce, Brazylii, USA, Południowej Afryce, Portugalii, Francji, Serbii oraz na Cyprze.

Adam Morawiec

Link do strony głównej Rio Grappling Club na świecieRio Grappling Club we Wrocławiu
Rio Grappling Club w Dąbrowie Górniczej
© 2011 - Sztuki Walki – Rio Grappling Club Częstochowa / Brazylijskie Jiu-Jitsu, MMA, Samoobrona Kickboxing, Judo, Joga, Grappling, Sztuki walki, Zapasy, Yoga, Sporty walki
Admin | Created by All4Net - Pozycjonowanie Częstochowa