Zajrzyj na System reklamy Test polecamy

»
Wpisy powiązane z ‘dzierżoniów’»
IV Charytatywne zawody NoGI w Oławie

Ponad miesią10960049_687777971341461_8457607765542654126_oc temu, 1 lutego, odwiedziliśmy Oławę na IV Charytatywnych zawodach NoGI. Jak co roku, zebrane startowe z tej imprezy przeznaczone były dla osoby potrzebującej. Niestety na tych zawodach nie poszło nam za dobrze, choć każdy z naszych zawodników stoczył dobre walki to jednak nikt nie przywiózł żadnego krążka. Michał Ciszek przegrał w pierwszej walce przez poddanie, mając plecy przeciwnika oraz zapięty trójkąt, zagapił się i dał sobie zapić Taktarova na krzyżujące się nogi. Marcin Sędkowski przegrał w pierwszej walce przez gilotynę, Filip Dąbrówka przegrał po bardzo wyrównanej walce jedną przewagą. Marcin Ciszek, pierwsza walkę wygrał pewnie na punkty, druga przegrał 4:2 na punkty, w walce o trzecie miejsce niestety zostawił głowę do gilotyny i ostatecznie zajął miejsce poza podium. Brązowy medal na tych zawodach udało się wywalczyć Kamilowi Żakowi w kat. -91,5 kg niebieskich pasów, który reprezentuje swoją rodzimą akademię Fido Gold Team, a studiując w Częstochowie trenuje z nami w klubie. Gratulacje ! Wspólne zdjęcie z zawodów obok, walki dostępne są w środku wiadomości.

Składamy podziękowania sklepowi Fightershop – Fightershop.com.pl za pomoc w przygotowaniach.»
III No-Gi Fight Dzierżoniów

W sobotę, 8 lutego 2014 roku, pięciu zawodników z naszego klubu udało się do Dzierżoniowa gdzie odbył się III Turniej No-Gi Fight. Oto jak nam poszło:

  • Ciszek Michał – 1 miejsce, w kat. -66kg niebieskie pasy. 1Nie mając dużo osób w swojej kategorii, Michał, pierwsza walkę wygrał poprzez niestawienie się rywala na matę, drugą, finałową wygrał w bardzo ładnym stylu przez dźwignię na staw łokciowy z gardy.
  • Dąbrówka Filip – 3 miejsce, w kat. -66kg białe pasy. W pierwszej potyczce, pewnie i bez błędów prowadząc walkę, przeszedł gardę i zdobył plecy rywala skąd wykonał duszenie. W drugiej, półfinałowej walce, rywal postawił mu trudniejsze warunki i po pełnej walce, uległ mu 2:0 na punkty.
  • Ciszek Marcin – 3 miejsce, w kat. -76kg purpurowe pasy oraz 2 miejsce w kat. -76kg open.  330dZ racji małej liczby zawodników w purpurowych pasach, Marcin startował w wyższej kategorii wagowej gdzie i tak nie było dużo zawodników, więc rozegrano ją systemem „każdy z każdym”. Wyższa kategoria to dodatkowe kilogramy z którymi dodatkowo trzeba walczyć, możliwe że dlatego też w pierwszej walce uległ przeciwnikowi na punkty, w drugiej przegrał dość szybko, robiąc błąd, zostawiając rękę i dając wyciągnąć sobie wyciągnąć kimurę/balachę półgardy. Czując niedosyt, wystartował również w kategorii otwartej do -76kg gdzie w pierwszej walce przeciwnik musiał odklepać Marcinowi peruwiańskie duszenie, druga walka to pewna wygrana na punkty, tak by w trzeciej, półfinałowej trafił na swojego rywala z macierzystej kategorii z którym przegrał na punkty. 2Po pełnej walce, tym razem to Marcin okazał się zwycięzcą na punkty. W finale ponownie spotkał się z rywalem który zdobył złoty medal we wcześniejszej kategorii i był zmuszony odklepać mu duszenie trójkątne rękami przez co zajął drugie miejsce.
  • Wojcieszak Maksymilian, Rutkowski Artur – bez medalu. Dla obu, walki nie poszły za dobrze. Jednak możliwość wystartowania w swojej kategorii, oraz kategorii otwartej to cenne doświadczenie które powinno zaowocować w następnych występach.

W środku posta dostępny jest materiał wideo, natomiast w galerii dostępne są zdjęcia z zawodów. Składamy podziękowania dla klubu Scout Fitness Club oraz sklepowi Fightershop.com.pl za pomoc w przygotowaniach.»
III Charytatywny Meeting NoGi w Oławie

olawa2014plakatPierwszą możliwością sprawdzenia się na zawodach, po nowym roku, dla naszego klubu, była niedziela, 2 lutego 2014 roku, gdzie gościliśmy w Oławie, tam odbył się III Charytatywny Meeting NoGi. Pieniążki za wpisowe zostały przekazane dla potrzebującej Neli, a zebrana kwota ma ułatwić rodzicom opiekę na córeczką. Na 5 startujących tylko trener zdobył miejsce medalowe, w nowej dla siebie kategorii, innym niestety nie sprzyjało w tym dniu szczęście.

  • Ciszek Marcin – 3 miejsce, w kat. -73,5kg elita
  • Ciszek Michał, Soliński Przemek, Dąbrówka Filip, Wojcieszak Maksymilian – bez medalu. Michał został zdyskwalifikowany w pierwszej walce przez niezdolność do kontynuowania walki. Była to walka którą prowadził na punkty oraz miał próby poddań przeciwnika. Niestety emocje które temu towarzyszyły i stres przyniosły za sobą duszności które sprawiły że nie mógł dalej kontynuować walki. olawa2014Przemek, w ładnym stylu, wygrał swoją pierwszą walkę odklepując swojego oponenta przez balachę z trójkąta nogami, w drugiej walce, spadł na bark po tym jak przeciwnik próbował go obalić, niestety nabawił się kontuzji która również wykluczyła go z dalszego kontynuowania walki. Filip w swojej walce wyglądał na zawodnika lepszego, miał pozycję zza pleców oraz zapięte duszenie, jednak proste błędy taktyczne sprawiły że musiał ostatecznie odklepać duszenie trójkątne nogami które założył mu przeciwnik po błędzie przy przechodzeniu gardy. Dla Maksa były to pierwsze zawody, nie trenuje On długo, jednak zdecydowanie ma w sobie potencjał, dlatego też pojechał z nami próbować swoich sił z dłużej trenującymi, niestety brak doświadczenia i czasu spędzonego na macie były tutaj bardzo widoczne i tym samym przegrał swoją walkę na punkty.

W środku posta dostępny jest materiał wideo z zawodów. Składamy podziękowania dla klubu Scout Fitness Club oraz sklepowi Fightershop.com.pl za pomoc w przygotowaniach.

© 2014 - Rio Grappling Club Częstochowa – Sztuki Walki Częstochowa – Brazylijskie Jiu-Jitsu, MMA, Samoobrona, Kickboxing, Judo, Joga, Grappling, Sztuki walki, Zapasy, Yoga, Sporty walki
Admin | Created by All4Net - Pozycjonowanie Częstochowa