Zajrzyj na System reklamy Test polecamy

»
Wpisy powiązane z ‘oława’»
IV No-Gi Fight w Dzierżoniowie

G02002257 lutego byliśmy w Dzierżoniowie, na IV już turnieju NoGi Fight, poszło nam zdecydowanie lepiej niż na ostatnich zawodach ! Oto wyniki:

  • Michał Ciszek – 1 miejsce, w kat. niebieskie pasy -66kg. Michał w pierwszej walce po wymianie wpina się za plecy i wygrywa przez „Mata leo”. Druga walka to ciężka przeprawa przez duszenie Brabo które dość szybko zapiął przeciwnik, Michał jednak nie poddał się, przetrzymał prawie minutę to duszenie, tak by dosłownie w kilka sekund po zerwaniu uchwytu sam poddać przeciwnika Balachą, to walka to pokaz charakteru. Finał to ciągłe zmiany pozycji z dwóch stron, tak by na końcu to Michał jeszcze raz okazał się był lepszy i zdobywa złoty medal odklepując przeciwnika duszeniem trójkątnym rękoma z gardy.
  • Marcin Sędkowski – 1 miejsce, w kat. białe pasy -74kg. Marcin swoim występem udowodnił że powoli zbliża się koniec bycia białym paskiem. Jedna wygrana na punkty i aż trzy walki w drodze do złota wygrane przez trójkąt nogami z gardy ! W końcu zasłużony medal chciałoby się powiedzieć.
  • Marcin Ciszek – 2 miejsce, w kat. purpurowe pasy -76kg. Pierwsza walka zaczęła się na mniejszym biegu niż przeciwnika, na szczęście pod koniec udaje się złamać przeciwnika i nadrobić utracone punkty, wygrana rzutem na taśmę. Druga walka z przeciwnikiem z którym Marcin miał już okazję kilka razy zawalczyć, po kilku wymianach z dwóch stron, przy próbie obalenia przeciwnik dostaje kontuzji i niestety nie jest zdolny do dalszej walki. Finał przegrany z dobrym kolegą z innej sekcji Rio Grappling Clubu, przy próbie rzutu Marcin oddaje plecy a stąd niestety oddaje rękę przy próbie zmiany pozycji przez co kończy zajmując drugie miejsce i odklepując Balachę na rękę.
  • Krystian Janicki i Bartek Srokosz – bez medalu. nasi juniorzy startujący pierwszy raz na większych zawodach przegrywają w pierwszych walkach. Krystian bardzo dobrze zawalczył mając kilka prób poddań, niestety brak doświadczenia sprawił że przeciwnikowi udało się wybronić a następnie poddać zmęczonego już swoimi atakami Krystiana. Bartek próbował swoich sił w najmniejszej możliwej kategorii juniorów, niestety to i tak była kategoria gdzie zarówno wiekowo jak i wagowo przeciwnicy mieli nad nim przewagę, pomimo dobrej walki niestety również nie udaje się wygrać.

dzierzoniow_michal          dzierzoniow_marcins          dzierzoniow_marcin

Brązowy medal w niebieskich pasach wywalczył również Kamil Żak który reprezentuje swoją rodzimą akademię Fido Gold Team, a przygotowuje się do startów razem z naszym klubem.

Składamy podziękowania sklepowi Fightershop – Fightershop.com.pl za pomoc w przygotowaniach.

W środku posta dostępny jest reportaż z zawodów oraz walki naszych zawodników.
Wszystkim gratulujemy !

 »
III Charytatywny Meeting NoGi w Oławie

olawa2014plakatPierwszą możliwością sprawdzenia się na zawodach, po nowym roku, dla naszego klubu, była niedziela, 2 lutego 2014 roku, gdzie gościliśmy w Oławie, tam odbył się III Charytatywny Meeting NoGi. Pieniążki za wpisowe zostały przekazane dla potrzebującej Neli, a zebrana kwota ma ułatwić rodzicom opiekę na córeczką. Na 5 startujących tylko trener zdobył miejsce medalowe, w nowej dla siebie kategorii, innym niestety nie sprzyjało w tym dniu szczęście.

  • Ciszek Marcin – 3 miejsce, w kat. -73,5kg elita
  • Ciszek Michał, Soliński Przemek, Dąbrówka Filip, Wojcieszak Maksymilian – bez medalu. Michał został zdyskwalifikowany w pierwszej walce przez niezdolność do kontynuowania walki. Była to walka którą prowadził na punkty oraz miał próby poddań przeciwnika. Niestety emocje które temu towarzyszyły i stres przyniosły za sobą duszności które sprawiły że nie mógł dalej kontynuować walki. olawa2014Przemek, w ładnym stylu, wygrał swoją pierwszą walkę odklepując swojego oponenta przez balachę z trójkąta nogami, w drugiej walce, spadł na bark po tym jak przeciwnik próbował go obalić, niestety nabawił się kontuzji która również wykluczyła go z dalszego kontynuowania walki. Filip w swojej walce wyglądał na zawodnika lepszego, miał pozycję zza pleców oraz zapięte duszenie, jednak proste błędy taktyczne sprawiły że musiał ostatecznie odklepać duszenie trójkątne nogami które założył mu przeciwnik po błędzie przy przechodzeniu gardy. Dla Maksa były to pierwsze zawody, nie trenuje On długo, jednak zdecydowanie ma w sobie potencjał, dlatego też pojechał z nami próbować swoich sił z dłużej trenującymi, niestety brak doświadczenia i czasu spędzonego na macie były tutaj bardzo widoczne i tym samym przegrał swoją walkę na punkty.

W środku posta dostępny jest materiał wideo z zawodów. Składamy podziękowania dla klubu Scout Fitness Club oraz sklepowi Fightershop.com.pl za pomoc w przygotowaniach.

© 2014 - Rio Grappling Club Częstochowa – Sztuki Walki Częstochowa – Brazylijskie Jiu-Jitsu, MMA, Samoobrona, Kickboxing, Judo, Joga, Grappling, Sztuki walki, Zapasy, Yoga, Sporty walki
Admin | Created by All4Net - Pozycjonowanie Częstochowa