Zajrzyj na System reklamy Test polecamy

»
Wpisy powiązane z ‘seminarium’»
Seminarium z Mariuszem Koziejem

15 grudnia nasz klub organizował seminarium z Mariuszem Koziejem, liderem Rio Grappling Club Polska. „Mario” świetnie od podstaw wytłumaczył koncepcje bronienia gardy otwartej, tłumacząc wszystko w sposób w który był zrozumiały dla początkujących a i na twarzach osób zaawansowanych często pojawiały się uśmiechy że do tej pory sami na to nie wpadli. Zdecydowanie była to solidna porcja dobrego Jiu-Jitsu!

Na koniec seminarium zostały przyznane belki tym którzy solidnie trenowali przez ostatni czas, kilku uczniów otrzymało promocję na wyższe stopnie:

Pas szary:
– Alan Kowalski
– Dominik Lipiński
– Borys Sobkowiak
– Dawid Wuczyński
Pas żółty:
– Mateusz Stodulski
Pas pomarańczowy:
– Olek Buchta
Pas zielony:
– Kuba Majchrzyk
Pasy niebieskie:
– Michał Melka
Pasy purpurowe:
– Kuba Cisowski
– Maksymilian Wojcieszak

Podziękowania dla wszystkich przybyłych za świetne wydarzenie oraz naszych partnerów: SORT-OWNIA oraz http://www.ulisses.net.pl/ za możliwość rozwoju !»
Seminarium z Danielem Wrześniewskim

26 maja odbyło się seminarium z Danielem Wrześniewskim. Podczas seminarium trenujący mogli zapoznać się z różnymi sposobami przejść gard, w części NoGi, przede wszystkim były to przejścia gardy motylej, natomiast w części GI było to przejście gardy zamkniętej z różnymi wariantami kontynuacji.

Na koniec seminarium zostały przyznane belki tym którzy solidnie trenowali przez ostatni czas, a także kilku uczniów otrzymało promocję na wyższe pasy:

Pas żółty: 
– Mateusza Nita
Pas zielony: 
– Oliwier Małysz
Pasy niebieskie:
– Alicja Ciszek
– Agnieszka Żabska
– Tomasz Stodulski
– Bartłomiej Heluszka
– Michał Bielawski

Podziękowania dla naszych partnerów: SORT-OWNIA jak i http://www.ulisses.net.pl/ za możliwość rozwoju.»
Seminarium z Tomaszem „Wujkiem” Piwowarskim

9 grudnia odbyło się seminarium z Tomaszem „Wujkiem” Piwowarskim.

Każdy z uczestników w ramach rozgrzewki zapoznał się kilkoma technikami samoobrony, w tym głównie dźwigniami na nadgarstki, następnie Wujek pokazał w jaki sposób rozpinać gardę zamkniętą a następnie, jak skutecznie przechodzić gardę na różne sposoby.

Na koniec seminarium zostały przyznane belki tym którzy solidnie trenowali przez ostatni czas, a także kilku naszych młodszych adeptów otrzymało promocję na wyższe pasy:

Pas pomarańczowy: 
– Majchrzyk Kuba
Pasy żółte:
– Kłosek Wiktoria
– Kłosek Igor
– Wójcik Olaf
– Wójcik Nikodem
– Barwaniec Kuba
– Majchrzyk Amelia

 Podziękowania kierujemy do SCOUT SPORT za udostępnienie sali oraz dla naszego partnera SORT-OWNIA jak i http://www.ulisses.net.pl/ za możliwość rozwoju !»
Seminarium z Roberto Atallą

19 maja odbyło się seminarium z naszym opiekunem Roberto Atallą. Zapoznał on ćwiczących z różnymi sposobami przejść gardy oraz jak zakończyć walkę z pozycji północ-południe.

Na koniec seminarium zostały przyznane belki ćwiczącym, a dzięki naszemu partnerowi, firmie SORT-OWNIA, kilkoro z uczestników wylosowało vouchery do wykorzystania w ich sklepie przy ul. Jagiellońskiej 1.

Podziękowania kierujemy do SFC&Squash Scout Fitness Club Częstochowa za udostępnienie sali oraz dla naszego partnera http://www.ulisses.net.pl/ za możliwość rozwoju.

 

 »
Seminarium z Kamilem Wilkiem

17 marca odbyło się seminarium z Kamilem Wilkiem – multimedalistą mistrzostw polski oraz europy w submission fighting. 

Warsztaty poświęcone były tematyce tego, z czego Kamil jest znany czyli dźwigniowania nóg, a przede wszystkim dźwigniom skrętnym.

Podziękowania kierujemy do SFC&Squash Scout Fitness Club Częstochowa za udostępnienie sali oraz dla naszego partnera http://www.ulisses.net.pl/ za możliwość rozwoju !

Więcej zdjęć można znaleźć w naszej galerii.»
Seminarium z Marcinem „Gozno” Toberą

17 lutego odbyło się seminarium z Marcinem „Gozno” Toberą. Seminarium mogło odbyć się dzięki uprzejmości CRS Scout.

Zajęcia podzielone były na dwa bloki techniczne, jeden poświęcony pracy z półgardy na dole, drugi poświęcony pracy z głębokiej półgardy.

Podziękowania kierujemy do SFC&Squash Scout Fitness Club Częstochowa za udostępnienie sali oraz dla naszego partnera http://www.ulisses.net.pl/ za możliwość rozwoju !»
Seminarium z Krystianem Kwietniem

16 grudnia odbyło się otwarte seminarium z Krystianem Kwietniem, które połączone było z klubowymi nominacjami za ubiegły okres.

Seminarium mogło odbyć się dzięki uprzejmości SFC&Squash Scout Fitness Club Częstochowa. Dwa bloki treningowe, jeden poświęcony zapasom, w tym kilka technik dojść do nóg partnera pod Jiu-Jitsu, drugi natomiast poświęcony kimurze z różnych pozycji.

Na koniec, osoby które solidnie przepracowały ostatnie półrocze na treningach otrzymały nowe belki na swoje pasy, dwie osoby zostały wyróżnione, na niebieskie pasy zapracowali:

– Olszewski Piotr
– Kubat Adrian

Podziękowania kierujemy do SFC&Squash Scout Fitness Club Częstochowa za udostępnienie sali oraz dla naszego partnera http://www.ulisses.net.pl za możliwość rozwoju !»
W międzyczasie

12030366_825320630920527_6813038663858304013_oW między czasie od startów, przygotowań do zawodów i trenowania w naszym klubie robimy inne rzeczy, oczywiście również związane ze sztukami walki. 24 października wybraliśmy się na grupą na galę MMA – IFN 1, która 12185189_825602080892382_1053714524250807995_oorganizowana była w Hali Częstochowa.

25 października, nasz trener Marcin, miał przyjemność szkolić się u europejskiej legendy Muay Thai – Andrei Kulebin, który gościł w Częstochowie na zaproszenie klubu Akademia Walki. Dwie jednostki treningowe poświęcone były ogólnemu zarysowi walki, pierwsza część dotyczyła dystansu, druga walki w klinczu.G0050594

7 listopada spotkaliśmy w dojo klubu UKS Judo Częstochowa na wspólnych sparingach zarówno w stójce jak i w parterze, przyjechali do nas także goście ze Strefy Walki z Tomaszowa Mazowieckiego. Była to końcówka przygotowań do Mistrzostw Polski BJJ które odbywają się już niebawem.»
Seminarium z Krystianem Grzejszczakiem

druk3W niedzielę, 21 czerwca, spotkaliśmy się na seminarium z Krystianem Grzejszczakiem, czarnym pasem BJJ, trenerem Berserkers Team Łódź, w zaprzyjaźnionym klubie KS Orient. Dwa półtoragodzinne bloki treningowe poświęcone były tematyce różnych przejść gardy otwartej, następnie odbyły się sparingi w których chętni mogli spróbować się Krystianem.

DSC05852Mieliśmy również okazję podsumować ostatnie pół roku, gdzie ćwiczący otrzymali belki i nominacje na wyższe stopnie. Do grona niebieskich pasów dołączyli Sędkowski Marcin oraz Pawera Adam. Gratulacje !

Dziękujemy wszystkim za przybycie, w środku posta jedna z prezentowanych technik podczas seminarium, więcej zdjęć z tego wydarzenia dostępnych jest w naszej galerii.»
Seminarium ze Zbyszkiem Tyszką

WP_20150620_014W sobotę, 20 czerwca, trener Marcin, gościł w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie w klubie Fido Gold Team odbywało się seminarium z uczestnikiem tegorocznych finałów ADCC, czyli najbardziej prestiżowej imprezy dla WP_20150620_011grapplerów na świecie, specjalistą od dźwigni na nogi, Zbigniewem „Zybi” Tyszką. Dwa bloki treningowe, południowy i po południowy, skupione były przede wszystkim na dźwigniach na nogi, wiedza na pewno zostanie przekazana naszym ćwiczącym, oczywiście po uprzednim przetestowaniu na nich zapamiętanych technik.»
Seminarium z Edwinem Najmi

W czwartek i piątek, 11 i 12 czerwca, Marcin i Michał szkolili się w Chorzowie na seminarium z Edwinem Najmi gdzie mogli doskonalić techniki nowoczesnego Jiu-Jitsu sportowego takie jak De La Riva, Bermibolo czy Leg Drag. Edwin to mistrz świata w swojej kategorii wagowej w purpurowych oraz brązowych pasach, a od niedawna nosi czarny pas na swoich biodrach, jako zawodnik słynie z fenomenalnego latającego trójkąta. Poniżej jego highlight oraz wspólne zdjęcie.

WP_20150611_004          DCIM100GOPRO»
Kolejny medal Bartka i seminarium z Bagim

G0020556W sobotę, 9 maja, Bartosz Srokosz, jeden z naszych najmłodszych zawodników, wystartował w Pucharze Polski Kadetów w Ju Jitsu w Katowicach gdzie walczył o możliwość kwalifikacji do kadry Polski. Stoczył cztery walki, z czego trzy z nich wygrał przez „balachę” z gardy, jedna walka niestety nie poszła po jego myśli i musiał poddać się w pozycji „kolano na brzuchu”. Tym samym Bartek zajmuje drugie miejsce w kat. kadet -55kg i choć z jednej strony to ogromnie cieszy, z drugiej, nie pozwala być w pełni zadowolonym jako że kwalifikacja przysługuje jedynie za pierwsze miejsce. Skoro nie tym, to na pewno następnym razem się uda.

Walki Bartka dostępne są w śro11111165_746005402185384_955496831636146123_odku posta. Składamy podziękowania sklepowi Fightershop – www.fightershop.com.pl za pomoc w przygotowaniach.

W niedzielę, 10 maja, gościliśmy natomiast w Łodzi, gdzie w klubie Berserkers Team odbyło się seminarium z Piotrem Bagińskim, jednym z pionierów Brazylijskiego Jiu-Jitsu w Polsce, ale i obecnie najlepszym zawodnikiem oraz trenerem w naszym kraju. Główny temat to ataki i kontry kimonem z pozycji bocznej. Po seminarium odbyły się sparingi gdzie niektórzy z nas sprawdzili czym jest presja „Bagiego” a także mogli sprawdzić się z zawodnikami z Łodzi i okolic.

 »
Seminarium z Ireną Preiss

seminarium_irenaW niedzielę, 22 marca, Rio Grappling Club Częstochowa wraz z klubem Wydra Gym, zorganizowały seminarium z Ireną Preiss, czarnym pasem BJJ pod barwami Grappling Kraków. Irena jest jedyna z niewielu kobiet w Polsce posiadających ten stopień, jest multimedalistką zawodów w Polsce i na Świecie, aktywnym sędzią IBJJF i KSW.

SONY DSCSeminarium było podzielone na cztery bloki. Dwa pierwsze poświęcone były technikom z gardy zamkniętej. Dalej, odbyły się sparingi, gdzie wszystkie dziewczyny oraz kilkoro chłopaków mogło spróbować się w walce. Następnie Irena odpowiedziała na różne pytania zadawane przez uczestniczących, każda pytanie było szczegółowo oraz z humorem omawiane, ćwiczącym tak podobało się spotkanie że nikt nie chciał wychodzić z sali.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, w klubowej galerii dostępne są zdjęcia z tego wydarzenia.»
Na wyjazdach …

11025642_953447321341856_2282310912626799392_nW ostatnim czasie mieliśmy okazję wziąć udział w seminariach na których doskonaliliśmy swoje umiejętności pod okiem dwóch czołowych polskich zawodników. 8 marca odwiedziliśmy klub Fido Gold Team w Piotrkowie Trybunalskim gdzie tematem była głęboka półgarda z dołu a zajęcia poprowadził Marek Zbróg. 11017199_1096053850420308_109897261748852429_nW następny weekend, 14 marca, odwiedziliśmy klub Fight Fabric w Łodzi gdzie seminarium z gardy motylej poprowadził Adam Wardziński. Przedstawiamy pamiątkowe zdjęcia, więcej zdjęć niedługo w galerii klubowej. W środku posta dostępne jest video z seminarium Łodzi.

 »
Seminarium z Romanem Rutkowskim

IMG_4772W minioną niedzielę, 21 grudnia, Rio Grappling Club Częstochowa wraz z klubem Wydra Gym, zorganizowały seminarium z Romanem Rutkowskim, czarnym pasem BJJ pod barwami Rio Grappling Club Dąbrowa Górnicza. Seminarium było podzielone na trzy bloki. Dwa pierwsze poświęcone były półgardzie, gdzie większość technik była prezentowana z półgardy z podchwytem. Między nimi była krótka przerwa na to żeby coś przekąsić oraz na wymianę myśli. Następnie odbyła się trzecia, czyli sparingi, a było się z kim pokulać jako że oprócz chłopaków Rio Grappling Club Częstochowa oraz klubu Wydra Gym gościliśmy też ekipę Fido Gold Team z Piotrkowa Trybunalskiego oraz z klubu War Dogs Lubliniec.

IMG_4799Pod koniec seminarium, chłopakom zostały przyznane beleczki za postępy, a dwóch, zmieniło kolor pasa na niebieski ! Gratulacje dla Filipa Dąbrówki i Bartka Sitarza ! Na żółty kolor awansował też Bartek Srokosz którego jako małoletniego obowiązuje inna kolorystka stopni.

Zostało także wyróżnionych dwóch najaktywniejszych zawodników w tym sezonie, Michał Ciszek i Filip Dąbrówka, którzy otrzymali od naszego partnera, sklepu www.fightershop.com.plFightershop drobne paczuszki. Serdecznie dziękujemy zarówno Kubie który nas wspiera oraz chłopakom za ich wysiłki ! 

Dziękujemy wszystkim za przybycie, myślę że klimat był przedni, w środku posta jedna z prezentowanych technik podczas seminarium, więcej zdjęć z tego wydarzenia dostępnych jest w galerii.»
Seminarium z Mariuszem Koziejem

roman_dabrowaW sobotę, 13 grudnia, kilka osób z naszego klubu wybrało się Dąbrowy Górniczej, gdzie w tamtejszej filii Rio Grappling Clubu, odbyło się seminarium z Mariuszem Koziejem, na którym to poznawaliśmy techniki obrony oraz przejścia półgardy. Obok zamieszczamy wspólne zdjęcie z tego wydarzenia.»
Nauki ciąg dalszy …

roman1Ostatni czas w naszym klubie nastawiony jest przede wszystkim na pobieranie nauk z różnych źródeł. W dniu 27.04.2014 mieliśmy przyjemność gościć w naszym klubie Romana Rutkowskiego, czarny pas BJJ pod barwami Rio Grappling Club z Dąbrowy Górniczej, który poprowadził dla nas seminarium podzielone na dwa treningi zakończone sparingami. Mieliśmy okazję poznać różne techniki z pozycji „żółwia”, takie jak otwarcia żółwia, obrony oraz ataki. Na koniec spotkania, kilka osób z naszego klubu, dostało belki na swoje pasy jako potwierdzenie swoich umiejętności oraz czasu spędzonego na macie. Z zaproszenia na seminarium skorzystało również kilka osób z innych klubów, takich jak Fido Gold Team, UKS Judo 48, Wydra-Gym czy A-F-C. Dziękujemy wszystkim za przybycie i spędzenie czasu ucząc się Brazylijskiego Jiu-Jitsu w miłej atmosferze. Kilka zdjęć poniżej.

roman2          roman3          roman4

mozdzen

Już dzień później, bo w poniedziałek 28.04.2014, trening poprowadził nam gość, Jarosław Możdżeń z Grapplingu Kraków, kilkukrotny medalista Mistrzostw Polski BJJ. Mieliśmy okazję przećwiczyć kilka technik z pajęczej gardy. Wielkie podziękowania za wizytę i do zobaczenia na macie.

 

atalla1Dnia 4.05.2014, w niedzielę, odwiedziliśmy sekcję z Dąbrowy Górniczej gdzie odbyło się seminarium z naszym głównym założycielem, Roberto Atallą który przyjechał na kilka dni do Polski. Mieliśmy okazję poznać zachowania oraz techniki z pozycji półgardy. Kilka zdjęć prezentujemy poniżej, natomiast wszystkie zdjęcia z tych wydarzeń dostępne są w dziale „Galeria”. Z Roberto po raz kolejny widzimy się już niedługo na obozie, na który zapraszamy wszystkich.

atalla2          atalla3          atalla4»
Marzec i trochę kwietnia za nami …

Marzec minął w naszym klubie dość szybko, a działo się w nim trochę. Przede wszystkim nawiązaliśmy nowe znajomości, z ćwiczącymi z klubu Fido Gold Team z Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie 3 marca gościliśmy na sparingach (wspólne poniżej po lewej stronie). Nawiązane znajomości zaowocowały zaproszeniem nas na organizowane przez nich seminarium z czarnym pasem BJJ, Grzegorzem Szatkowskim, dnia 15 marca (zdjęcie poniżej po środku), oraz z Mariuszem i Maciejem Linke, 5-6 kwietnia, czarnymi pasami oraz pionierami BJJ w Polsce (zdjęcie poniżej po prawej). Jako że takie okazje w naszej okolicy nie zdarzają się za często więc nie zastanawiając się długo wybraliśmy się tam kilkuosobową delegacją z naszego klubu. Duże podziękowania dla trenera Damiana za zaproszenie oraz gościnę.

1          2          3

W sobotę, 22 marca, obejrzeliśmy wspólnie galę KSW w najliczniejszym jak dotąd gronie, co stworzyło bardzo fajną atmosferę. Z góry zapraszamy wszystkich na wspólne oglądanie kolejnych gal tak by było nas jeszcze więcej. W niedzielę, 30 marca, odbył się dodatkowy trening dla chętnych, z trenerem boksu, Sebastianem Jakubowskim. Poruszanie się, dystansowanie w stójce oraz podstawowe ataki to elementy na którymi pracowali uczestnicy (wspólne zdjęcie poniżej po lewej stronie). 2 kwietnia, odbyły się natomiast sparingi w stójce chwytanej oraz w parterze wraz z chłopakami z UKS Judo 48 oraz Wydra Gym, jako że część osób zebrała się wcześniej to niestety nie wszyscy zostali uwiecznieni na zdjęciu (poniżej po środku). Również, jak co roku, kilka osób z naszego klubu (wspólne zdjęcie poniżej po prawej) uczestniczyło w Biegu Częstochowskim na dystansie 10 km, wokół Jasnej Góry, w tym roku odbył się on 5 kwietnia i była to już 6 edycja. Gratulacje dla tych którzy ukończyli bieg po raz pierwszy.

4          5          6»
Kolorowe Święta w naszym klubie

1519134_596844563702681_1170387740_oKolorowe święta w naszym klubie … Dlaczego kolorowe ? W minioną sobotę 21 grudnia 2013 w Dąbrowie Górniczej odbyło się zakończenie roku dla pobliskich sekcji Rio Grappling Clubu wraz z seminarium poprowadzonym przez czarny pas – Mariusza Kozieja. Pokazywał on techniki dla osób początkujących oraz tych bardziej zaawansowanych, przejścia otwartej gardy oraz ćwiczenia szkolące poruszanie się przy przejściu, to dla tych pierwszych, Ci drudzy natomiast mogli zobaczyć szczegóły przy obronie przejścia oraz różne wariacje obron. Salka miała problem żeby pomieścić tak dużą liczbę chętnych osób ale to tylko pokazuje jak BJJ w Polsce nabiera na popularności i że coraz więcej osób przekonuje się właśnie na treningi tej sztuki walki.

Po seminarium zakańczającym rok tradycyjnie odbyły się nominacje na które wszyscy w szczególności czekają. Dla naszego klubu, rok 2013 był zdecydowanie udany, coraz większa ilość trenujących, coraz większa ilość startujących, którzy przywieźli nie tylko kilka medali z mniejszych zawodów ale i dwa krążki z Mistrzostw Polski co bardzo cieszy. To zdecydowane znaki że rośniemy w siłę a nasz poziom systematycznie wzrasta. Miłym potwierdzeniem tego była nominacjach naszego trenera Marcin Ciszka na purpurowy pas BJJ. Trójka ćwiczących, Brzostek Przemysław, Górski Krzysztof oraz Mzyk Marcin mogą pochwalić się niebieskimi pasami. Kolejna czwórka została odznaczona w drodze po wyższe stopnie, dwie belki na białym pasie otrzymali Nowak Mateusz oraz Dąbrówka Filip a jedną belkę na niebieski pas oraz jedną na biały pas otrzymał kolejno Ciszek Michał (aktualnie ma już dwie) oraz Łuszcz Daniel.

IMG_1349          IMG_1371          IMG_1347          IMG_1439

Dla wszystkich należą się ogromne brawa za włożoną pracę na treningach oraz za chęci do doskonalenia samego siebie na drodze do osiągnięcia mistrzowskiego stopnia.»
Nowy sezon rozpoczęty …

nowysezon Miesiąc temu zaczęliśmy nowy sezon 2013/2014 w naszym klubie, przed nami ciężkie treningi, dużo nauki, kilkanaście zawodów różnej rangi, na których mamy nadzieje potwierdzić swoje nabyte umiejętności, ale przede wszystkim masa zabawy na treningach i wyjazdach oraz ludzie których łączy pasja i samodoskonalenie. Jednak nie tylko osoby dłużej trenujące mają swoje cele, pojawiła się również nowa grupa, początkująca (zdjęcie obok), która chce sprawdzić na swojej skórze czym jest Brazylijskie Jiu-Jitsu. Jeżeli zastanawiasz się cały czas czy spróbować, czy to dla Ciebie, nie wahaj się bo czas leci, a my serdecznie wszystkich zapraszamy.

strzelczyk1 Gościliśmy również na naszej salce Mateusza Strzelczyka, młodego i obiecującego zawodnika MMA pochodzącego z okolic Częstochowy, uczestnika gali KSW, który poprowadził dla wszystkich chętnych zajęcia, ucząc kilku nowych technik zarówno w klinczu jak i w parterze, natomiast pod koniec zajęć można było sprawdzić swoje siły w sparingach z Mateuszem na chwyty, jednak nie było to łatwe zadanie jako że jest On świetnie wyszkolonym zawodnikiem. Zdjęcie uczestników tego treningu obok, natomiast kilka dodatkowych zdjęć poniżej. Obszerna galeria pojawi się wkrótce na stronie.

strzelczyk2    strzelczyk3    strzelczyk4    strzelczyk5    strzelczyk6


W związku z przygotowaniami do nadchodzącego sezonu byliśmy również gośćmi w klubie UKS JUDO Częstochowa na wspólnych sparingach, na które to, dzięki uprzejmości tamtejszych trenerów, cyklicznie się udajemy podnosząc i sprawdzając nasz poziom również w walce na chwyty w „stójce”, my natomiast sprawdzamy ich poziom w Ne-Waza, czyli parterze. Klub ten od niedawna zmienił lokalizację, otwierając tym samym nowe dojo na hali sportowej na Zawodziu które mieliśmy okazję przetestować, chyba nikt z tych którzy byli obecni na sali nie powiedział o niej złego słowa, jako że salka jest naprawdę świetna, wielkie gratulacje dla trenerów za włożoną pracę. Kilka zdjęć poniżej.

judo2    judo3    judo4    judo1

© 2013 - Rio Grappling Club Częstochowa – Sztuki Walki Częstochowa – Brazylijskie Jiu-Jitsu, MMA, Samoobrona, Kickboxing, Judo, Joga, Grappling, Sztuki walki, Zapasy, Yoga, Sporty walki
Admin | Created by All4Net - Pozycjonowanie Częstochowa